Bezpieczeństwo Instagram

Instagram szpieguje? To tylko „błąd” w iOS 14 beta

Pinterest LinkedIn Tumblr

Muszę przyznać, że iOS w wersji 14 będzie prawdziwym przełomem jeśli chodzi o lepszą i świadomą prywatność. W najnowszej, testowej wersji użytkownicy zaczęli zgłaszać, że Instagram używa kamery telefonu podczas korzystania z aplikacji.

Najnowsze beta systemu iOS 14 pokazuje informację m.in. na temat wykorzystywania kamery przez różne aplikacje. Użytkownik o pseudonimie KevDoy opublikował na Twitterze screeny jakoby aplikacja Instagram korzystała z kamery. Powiadomienie było o tyle niepokojące, że użytkownik nie robił zdjęć.

Przedstawiciel firmy skomentował te doniesienie, że to tylko bug występujący w tej wersji iOS 14. Błąd w aplikacji Instagram został już znaleziony i niedługo zostanie wydana aktualizacja. Ponadto rzecznik prasowy IG stanowczo zapewnił, że aplikacja korzysta z kamery tylko wtedy gdy użytkownik zechcę z niej korzystać.

Rewolucyjny iOS 14 na straży naszej prywatności?!

Tego typu powiadomienie w iOS 14 nie jest pierwszym i pewnie nie ostatnim. W zbliżającej się wersji systemu na telefony z nadgryzionym jabłkiem, Apple wprowadziło szereg funkcjonalności, które pokażą użytkownikowi które aplikacje z czego korzystają lub chcą skorzystać.

W ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno m.in. o TikToku, który okazał się bardzo intensywnie korzystać ze schowka telefonu. Następnie okazało się, że TikTok szpieguje mocno swoich użytkowników.

Z niecierpliwością czekam na kolejne bety iOS 14 i na jego oficjalną premierę. Z chęcią dowiem się, które aplikacje chcą wiedzieć więcej niż powinny na mój temat.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj