Ciekawostki technologiczne Smart Home Zdrowie

IKEA STARKVIND – oczyszczacz powietrza jako stolik? To może się udać

Pinterest LinkedIn Tumblr

Problemem większości oczyszczaczy powietrza są ich gabaryty. Decydując się na zakup tego sprzętu trzeba wiedzieć gdzie będzie miał swoje miejsce w pokoju. Wydaje się, że najnowszych produkt Ikei – STARKVIND – rozwiązuje ten problem. Szwedzi znowu pokazali jak należy projektować urządzenia.

Zobaczcie na zdjęcie tytułowe raz jeszcze. Oczyszczacz powietrza IKEA STARKVIND wygląda jak stolik – a więc jest to funkcjonalny mebel.

Dla IKEA, inteligentny dom to nie tylko gadżety. Chcemy uczynić życie i dom lepszym miejscem dzięki naszemu doświadczeniu w tworzeniu wnętrz w połączeniu z nowinkami technologicznymi. Henrik Telander, Product Owner w IKEA of Sweden

Jak można wyczytać w informacji prasowej, oczyszczacz powietrza STARKVIND:

  • jest przeznaczony do użytku wewnętrznego i ma być zoptymalizowany dla pomieszczeń o powierzchni do 20 m2;
  • może być używany samodzielnie, ale po podłączeniu do bramki TRÅDFRI może być zarządzany aplikacji IKEA Home smart;
  • ma pięć różnych prędkości wentylatora plus tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość wentylatora w zależności od ilości PM2.5 w powietrzu.

Oczyszczacz od Ikei będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza, to ta którą widzicie na zdjęciu tytułowym. Druga, to samodzielnie stojąca jednostka (mniej funkcjonalna).

STARKVIND wyposażony będzie w system trzech filtrów. Filtr wstępny wychwytuje duże cząstki, takie jak włosy i kurz. Filtr usuwający cząsteczki jest zoptymalizowany tak, aby odfiltrować około 99,5% mniejszych cząsteczek unoszących się w powietrzu, takich jak cząsteczki PM2,5, kurz i pyłki. Filtr do oczyszczania gazów pochłania różne zanieczyszczenia gazowe, takie jak formaldehyd i inne lotne związki organiczne, a także redukuje nieprzyjemne zapachy, np. pochodzące z palenia i gotowania.

Polskie ceny jeszcze nie są znane. Premiera oczyszczacza będzie miała miejsce w październiku.

 

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Nie widziałam tych stolików i gdzie a szkoda podoba mi się koncepcja! My mamy lepiej oczyszczacz z kwietnikiem (Aria firma Mateko polecam się zapoznać, oczyszczacz wykorzystuje rośliny do oczyszczania powietrza, ma też filtry wiadomo. Oba i do domu i do biura genialne. Konkurencja daleko w tyle 😀

Skomentuj