Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Ciekawostki technologiczne Smart Home Zdrowie

IKEA STARKVIND – oczyszczacz powietrza jako stolik? To może się udać

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Problemem większości oczyszczaczy powietrza są ich gabaryty. Decydując się na zakup tego sprzętu trzeba wiedzieć gdzie będzie miał swoje miejsce w pokoju. Wydaje się, że najnowszych produkt Ikei – STARKVIND – rozwiązuje ten problem. Szwedzi znowu pokazali jak należy projektować urządzenia.

Zobaczcie na zdjęcie tytułowe raz jeszcze. Oczyszczacz powietrza IKEA STARKVIND wygląda jak stolik – a więc jest to funkcjonalny mebel.

Dla IKEA, inteligentny dom to nie tylko gadżety. Chcemy uczynić życie i dom lepszym miejscem dzięki naszemu doświadczeniu w tworzeniu wnętrz w połączeniu z nowinkami technologicznymi. Henrik Telander, Product Owner w IKEA of Sweden

Jak można wyczytać w informacji prasowej, oczyszczacz powietrza STARKVIND:

  • jest przeznaczony do użytku wewnętrznego i ma być zoptymalizowany dla pomieszczeń o powierzchni do 20 m2;
  • może być używany samodzielnie, ale po podłączeniu do bramki TRÅDFRI może być zarządzany aplikacji IKEA Home smart;
  • ma pięć różnych prędkości wentylatora plus tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość wentylatora w zależności od ilości PM2.5 w powietrzu.

Oczyszczacz od Ikei będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza, to ta którą widzicie na zdjęciu tytułowym. Druga, to samodzielnie stojąca jednostka (mniej funkcjonalna).

STARKVIND wyposażony będzie w system trzech filtrów. Filtr wstępny wychwytuje duże cząstki, takie jak włosy i kurz. Filtr usuwający cząsteczki jest zoptymalizowany tak, aby odfiltrować około 99,5% mniejszych cząsteczek unoszących się w powietrzu, takich jak cząsteczki PM2,5, kurz i pyłki. Filtr do oczyszczania gazów pochłania różne zanieczyszczenia gazowe, takie jak formaldehyd i inne lotne związki organiczne, a także redukuje nieprzyjemne zapachy, np. pochodzące z palenia i gotowania.

Polskie ceny jeszcze nie są znane. Premiera oczyszczacza będzie miała miejsce w październiku.

 

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Nie widziałam tych stolików i gdzie a szkoda podoba mi się koncepcja! My mamy lepiej oczyszczacz z kwietnikiem (Aria firma Mateko polecam się zapoznać, oczyszczacz wykorzystuje rośliny do oczyszczania powietrza, ma też filtry wiadomo. Oba i do domu i do biura genialne. Konkurencja daleko w tyle 😀

Skomentuj