Ciekawostki technologiczne Facebook Google Telefony

Huawei ma problem, bo Facebook blokuje możliwość fabrycznej preinstalacji aplikacji

Pinterest LinkedIn Tumblr

Huawei to jedna z większych, Chińskich firm, które mocno odczuwa trwający konflikt gospodarczy pomiędzy Chinami a USA. Pierwszy cios przyszedł od Google, a teraz drugi, mniej spodziewany od Facebooka.

Przypomnę, że Google anulował licencję dla Huaweia na korzystanie z Android OS. Początkowo miało to dotyczyć wszystkich urządzeń korzystających z tego systemu operacyjnego ale skończyło się na tylko tych najnowszych, które wejdą na rynek.

Facebook, Instagram nie będzie już preinstalowanych fabrycznie na urządzeniach od Huawei

Kolejny „strzał” przyszedł od Marka Zuckerberka. Na urządzeniach firmy Huawei nie będą już zainstalowane fabrycznie takie aplikacje jak Facebook, Instagram czy WhatsApp. Jak podaje agencja Reutera, decyzja jest natychmiastowa, ale nie dotyczy telefonów które już zostały wysłane do sklepów i magazynów.

Oczywiście nie oznacza to, że tych appek nie będzie można zainstalować w ogóle. One dalej będą dostępne w sklepie Google.

Bo Huawei szpieguje …

Ten zakaz, to efekt amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Konflikt się zaostrzył po tym jak prezydent USA podpisał rozporządzenie zabraniające nabywania i użytkowania sprzętu od firm mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Oczywiście chodzi o wszystkie firmy teleinformatyczne.

Dodatkowo, kilka miesięcy temu Huawei zostało całkowicie zakazy wśród urzędników amerykańskiej administracji państwowej. Pojawiały się informacji, że firma może ich szpiegować oraz podsłuchiwać.

Oprócz Huawei na tzw. czarnej liście jest jeszcze około 70 innych firm z Państwa Środka.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj