Ciekawostki technologiczne

Poszlibyście do cyrku na występ hologramów 3D zamiast zwierząt?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W dzisiejszych czasach tresowanie zwierząt w cyrkach wzbudza wiele emocji. Obrońcy praw zwierząt są przeciwni tego typu praktykom. Pewien niemiecki cyrk postanowił rozwiązać problem niektórych zwierząt występujących w cyrku.

Mowa o cyrku Roncalli, który zrezygnował ze słoni i koni w swoich występach. Zamiast nich będą hologramy 3D. I to najwyższej jakości. W tym celu właściciele cyrku rozpoczęli współpracę z firmą Bluebox, aby zainstalować cały system do wyświetlania hologramów. Cały system składa się z 11 urządzeń firmy Optoma.

Osoby, które miały możliwość obejrzeć przedstawienie, mówiły że hologramy robią ogromne wrażenie. Pojawiły się nawet głosy, że tego typu występ jest znacznie atrakcyjniejszy niż ten z żywymi zwierzętami.

Zobaczcie na poniższe wideo:

Robi to na Was wrażenie? Na mnie? Żadnego. Przypomina to trochę pokazy na fontannach czy też wizualizacje na budynkach (mapping 3D). Rozumiem dlaczego powstało to całe przedsięwzięcie – chodzi o dobro zwierząt. Uważam jednak, że równie dobrze można pójść do kina na podobny „film 3D”. Różnica jest taka, że oglądasz film na srebrnym ekranie lub telewizorze zamiast w cyrku. Wątpię aby ten pomysł został przyjęty przez inne ekipy cyrkowe.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj