Ciekawostki technologiczne Samochody elektryczne

Honda Shogo – elektryczny pojazd szpitalny dla dzieci

Pinterest LinkedIn Tumblr

Honda Shogo to część projektu „Courage”, którego głównym celem jest przywracanie szczęścia i uśmiechu na twarzy dzieciom pozostających same w szpitalu.

Głównym zadaniem tego małego auta jest transportowanie najmłodszych pacjentów na mniej lub bardziej poważne zabiegi. Ma to być alternatywa dla wózków inwalidzkich. Honda Shogo może być sterowana przez dziecko w wieku w 5-9 lat. Może też być sterowana przez osobę dorosłą.

Korzystanie z tego pojazdy ma być pewną formą rozrywki by dziecko zapomniało o tym, że jest w szpitalu. Ma dostarczać pozytywnych emocji.

Pojazd ma specjalne miejsca na pluszaki, z tyłu jest wyposażony w specjalne wieszaki m.in. na kroplówki. Nie posiada on też drzwi. Honda Shogo może się poruszać z prędkością od 1,6 km/h do 8 km/h.

Honda Shogo jest już używana w kalifornijskim szpitalu Children’s Health Orange County.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj