Google

Google Meet automatycznie doświetli obraz z twojej kamery

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dobra wiadomość dla użytkowników usługi Google Meet. W październiku pojawi się nowa funkcjonalność która doświetli obraz z twojej kamery.

Ile razy zdarzało się uczestniczyć w telekonferencjach, na których kilku uczestników nie miało najlepszych warunków oświetleniowych? Powody tego mogą być różne – nienajlepsza kamerka (czy to wewnętrzna czy zewnętrzna) albo złe miejsce np. w domu, bo praca zdalna. Google dostrzegło ten problem i postanowiło rozwiązać ten problem.

Czytaj także: Jaki program do wideokonferencji? Programy do rozmów wideo – ranking

W październiku rozpocznie się aktualizacja webowej aplikacji Google Meet. Pozwoli ona na doświetlenie obrazu z kamery. Dzięki temu zabiegowi osoba z ciemniejszym obrazem będzie znacznie lepiej widoczna. Do tego procesu zostanie użyta sztuczna inteligencja, która automatycznie poprawi jakość obrazu. Tego typu rozwiązanie zostało wprowadzone w poprzednim roku w mobilnej wersji tej usługi Google.

Czytaj także: Praca zdalna (w domu) – wady i zalety po prawie 10 latach takiej pracy

Użytkownik będzie miał możliwość wyłączenia tej funkcji, gdyż będzie ona wpływać na urządzenie. Proces ten jest bowiem zasobożerny.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj