Google

Google Meet automatycznie doświetli obraz z twojej kamery

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dobra wiadomość dla użytkowników usługi Google Meet. W październiku pojawi się nowa funkcjonalność która doświetli obraz z twojej kamery.

Ile razy zdarzało się uczestniczyć w telekonferencjach, na których kilku uczestników nie miało najlepszych warunków oświetleniowych? Powody tego mogą być różne – nienajlepsza kamerka (czy to wewnętrzna czy zewnętrzna) albo złe miejsce np. w domu, bo praca zdalna. Google dostrzegło ten problem i postanowiło rozwiązać ten problem.

Czytaj także: Jaki program do wideokonferencji? Programy do rozmów wideo – ranking

W październiku rozpocznie się aktualizacja webowej aplikacji Google Meet. Pozwoli ona na doświetlenie obrazu z kamery. Dzięki temu zabiegowi osoba z ciemniejszym obrazem będzie znacznie lepiej widoczna. Do tego procesu zostanie użyta sztuczna inteligencja, która automatycznie poprawi jakość obrazu. Tego typu rozwiązanie zostało wprowadzone w poprzednim roku w mobilnej wersji tej usługi Google.

Czytaj także: Praca zdalna (w domu) – wady i zalety po prawie 10 latach takiej pracy

Użytkownik będzie miał możliwość wyłączenia tej funkcji, gdyż będzie ona wpływać na urządzenie. Proces ten jest bowiem zasobożerny.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj