Ciekawostki technologiczne

Masz AirPodsy i iPhone’a? Czyli jak podsłuchiwać ludzi telefonem?!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mam dla was prawdziwą bombę. Z TikToka dowiedziałem się jak można podsłuchiwać ludzi telefonem – w tym przypadku iPhonem. I to w całkiem dyskretny sposób.

TikTok o którym piszę, ma już ponad 20 milionów wyświetleń a jego autorką jest @dalilamouhib. Wspomniany filmik znajdziecie pod adresem: tiktok.com/@dalilamouhib/video/6812424785067248902

Jak podsłuchiwać ludzi telefonem iPhone?

  1. Po pierwsze musisz mieć iPhone’a oraz słuchawki bezprzewodowe AirPods. Opisany poniżej sposób zadziałał z moimi AirPods 1. generacji.
  2. Następnie musimy dodać do „Centrum Sterowania” narzędzie „Słuchanie”. Wchodzimy zatem w Ustawienia > Centrum Sterowania. W sekcji „Więcej narzędzi” klikamy ikonkę z zielonym plusikiem znajdującą się „Słuch”. Dzięki temu ta opcja pojawi się na ekranie głównym Centrum Sterowania.
  3. Aby aktywować „podsłuchiwanie” musimy wybrać ikonkę z uchem z Centrum Sterowania i następnie aktywować tę opcję.
Podsłuchiwanie na iPhone oraz AirPods
Podsłuchiwanie na iPhone oraz AirPods

Na powyższym zdjęciu zobaczycie umiejscowienie i wygląd narzędzia Słuch (po lewej stronie) oraz interfejs samej „aplikacji” do podsłuchiwania.

Gdy wykonamy powyższe kroki zaczniemy słyszeć wszystko to, co słyszy nasz iPhone. Najlepsze jest to, że to słuchanie otoczenia działa z zablokowanym ekranem. Oznacza to tyle, że można sobie wszystko ustawić a następnie zostawić telefon w pobliżu osób, które chcemy podsłuchać, a one nawet się nie zorientują.

Czytaj także: Recenzja AirPods

Należy pamiętać, że jedynym ograniczeniem jest Bluetooth. Chodzi oczywiście o jego zasięg i potencjalne przeszkody jakie będzie musiał pokonać sygnał.

Nie będę się rozpisywał na temat etyki tego czynu. Pewnie samo Apple nie myślało, że to konkretne narzędzie może zostać wykorzystane w taki właśnie sposób.

Podobną rzecz chciałem zrobić ze słuchawkami innych producentów takich jak Oppo czy Honor. Niestesty ale nie udało uruchomić tego narzędzia.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Dziwna funkcja. Ale nic dziwnego jak nowe funkcję w iPhone muszą być żeby ludzie nie myśleli że kolejne telefony to nie jest kopia poprzednich.

Skomentuj