Poradniki

Gdzie zamieścić ogłoszenie o pracę?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracownika, co oznacza, że coraz trudniej znaleźć osobę o odpowiednich kompetencjach na specjalistyczne stanowisko pracy. Poszukiwania idealnego pracownika warto rozpocząć od umieszczenia ogłoszenia w internecie. Jak dodać ofertę, aby przyciągnęła właściwych kandydatów?

Jeśli chcesz, żeby ogłoszenie było skuteczne i spotkało się z dużym odzewem, musisz je umieścić na popularnym portalu. Treść oferty powinna być tak skonstruowana, aby zachęciła do aplikowania osoby o określonym wykształceniu i umiejętnościach. Ogłoszenia w internecie to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jak stworzyć atrakcyjny opis stanowiska i gdzie zamieścić ogłoszenie? Podpowiadamy!

Ogłoszenie o pracę – jak się do tego zabrać?

Na portalach z ogłoszeniami znajdziesz wiele praktycznych kategorii, w których każdy może umieścić swoją ofertę. Ogłoszenia darmowe zwykle mają ograniczoną ilość znaków, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć ich treść. Natomiast ogłoszenia płatne mogą być dodatkowo pozycjonowane, co znacząco zwiększa ich zasięg. Kluczem do sukcesu będzie znalezienie właściwej kategorii. Jeśli szukasz sprzedawcy, wybierz kategorię „handel i sprzedaż”, a jeśli potrzebujesz pracownika budowlanego, umieść ogłoszenie w kategorii „budownictwo”.

Ograniczona ilość znaków sprawia, że w darmowym ogłoszeniu mogą znaleźć się jedynie najważniejsze informacje. Natomiast w płatnym ogłoszeniu poza nazwą stanowiska możesz umieścić również podstawowe wymagania, obowiązki na stanowisku pracy i proponowane wynagrodzenie. Niektóre portale umożliwiają dodanie numeru telefonu lub aplikowanie na ofertę za pośrednictwem skrzynki mailowej. Otrzymane w ten sposób aplikacje możesz wykorzystać w procesie rekrutacyjnym. Zaproś kandydatów na rozmowy i sprawdź, czy spełniają Twoje oczekiwania.

Gdzie opublikować ogłoszenie o pracę?

Ogłoszenie o pracę musi być dobrze widoczne, aby potencjalny kandydat mógł bez problemu do niego dotrzeć. Dlatego to ważne, aby portal, na którym zdecydujesz się je opublikować, miał dużą liczbę zarejestrowanych użytkowników i osób odwiedzających. Świetne efekty osiągniesz, jeśli zdecydujesz się umieścić ogłoszenie o pracę w serwisie Bazos.pl. Jest to największy czeski i słowacki serwis ogłoszeniowy, który d 2018 roku z powodzeniem działa także w Polsce.

Aby dodać ogłoszenie z ofertą pracy, musisz najpierw dokonać weryfikacji numeru telefonu komórkowego, która jest bezpłatna. Kolejnym wymogiem jest akceptacja regulaminu. Gdy już to zrobisz, będziesz mógł opublikować ogłoszenie w wybranej przez siebie kategorii. Oferty pracy na portalu wyświetlają się przez 2 miesiące. W tym czasie możesz je edytować w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Dodanie ogłoszenia o pracę na znanym portalu skróci czas oczekiwania na pojawienie się adekwatnych kandydatów. Prawidłowo skonstruowana oferta powinna być wizualnie atrakcyjna i czytelna dla potencjalnego odbiorcy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pracodawców, którym zależy na znalezieniu dobrego pracownika.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj