Facebook Zdrowie

Facebook też chce usunąć informacje o lajkach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jane Manchun Wong znalazła ciekawy kawałek kodu w aplikacji Facebooka na Androida, który odpowiada za ukrywanie tychże informacji.

Wszystko ma działać na podobnej zasadzie co w Instagramie. Informacje o lajkach na Facebooku będą widoczne tylko dla autora. Z kolei znajomi lub fani będą widzieli tylko tekst w postaci „[emotikonki] imię nazwisko i inni”.

Oczywiście powód tego wdrożenia jest taki sam jak w przypadku Instagrama. Wielu osobom jest poprostu smutno z powodu wyścigu o lajki i inne reakcje. Trzeba przyznać, że te lajki, to firmowy znać Facebooka od ponad dekady. Pierwsze wyniki testów przeprowadzanych na użytkownikach Instagrama w kilku krajach są pozytywne. Liczbik z ilością polubień potencjalnie może usunąć presję w zdobywaniu lajków i uwagi. Druga rzecz, to może zmniejszyć się czas spędzony na „fejsie”. Nie trzeba będzie sprawdzać co chwilę ile nowych polubień przybyło.

Może to rzeczywiście dobry kierunek?

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj