Facebook Zdrowie

Facebook też chce usunąć informacje o lajkach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jane Manchun Wong znalazła ciekawy kawałek kodu w aplikacji Facebooka na Androida, który odpowiada za ukrywanie tychże informacji.

Wszystko ma działać na podobnej zasadzie co w Instagramie. Informacje o lajkach na Facebooku będą widoczne tylko dla autora. Z kolei znajomi lub fani będą widzieli tylko tekst w postaci „[emotikonki] imię nazwisko i inni”.

Oczywiście powód tego wdrożenia jest taki sam jak w przypadku Instagrama. Wielu osobom jest poprostu smutno z powodu wyścigu o lajki i inne reakcje. Trzeba przyznać, że te lajki, to firmowy znać Facebooka od ponad dekady. Pierwsze wyniki testów przeprowadzanych na użytkownikach Instagrama w kilku krajach są pozytywne. Liczbik z ilością polubień potencjalnie może usunąć presję w zdobywaniu lajków i uwagi. Druga rzecz, to może zmniejszyć się czas spędzony na „fejsie”. Nie trzeba będzie sprawdzać co chwilę ile nowych polubień przybyło.

Może to rzeczywiście dobry kierunek?

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj