Konsole do gier Poradniki

Czy warto kupić Nintendo Switch?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Do swojej konsoli Nintendo Switch przymierzałem się dobre kilka miesięcy. A to ceny za wysokie, a to informacja o nowej wersji. Ostatecznie zdecydowałem się na Nintendo Switch OLED. W tym wpisie poznacie moje odpowiedzi na pytanie czy warto kupić Nintendo Switch.

Ten wpis potraktujcie jako wstęp do serii poradników na temat konsoli Nintendo Switch. Jestem jej posiadaczem od prawie pół roku i myślę, że już mogę wypowiadać się na jej temat.

Nie ma sensu porównywać tej konsoli z Playstation czy Xbox

Te „konkurencyjne” konsole tak na prawdę nie są konkurencją. Prawda jest taka, że Nintendo nie dorównuje im do pięt pod względem hardware. Nie będzie tutaj mocnej karty graficznej, potężnej ilości pamięci RAM itp. Więc jeżeli rozważasz zakup Nintendo jako alternatywę dla Playstation czy Xbox, to popełniasz duży błąd.

Konsola Nintendo miała swoją premierę w marcu 2017 roku. Minęło od tego czasu już 5 lat, a konsola jak nie miała mocnych „bebechów”, tak ich nie ma. Pomimo tego z roku na rok bije kolejne rekordy sprzedażowe.

Powody dla których warto kupić Nintendo Switch

Nintendo Switch (2019) 32GB ~1300 złPorównaj na Ceneo
Nintendo Switch V2 32 GB  ~1300 złPorównaj na Ceneo
Nintendo Switch OLED 64 GB  ~1600 złPorównaj na Ceneo
Nintendo Switch Lite  ~1000 złPorównaj na Ceneo

Mobilość

To jest jedna z najważniejszych zalet tego sprzętu. Został stworzony by grać w dowolnym miejscu. W domu na kibelku 🙂 czy podczas kilkugodzinnej podróży. Wszystko dzięki kompaktowym rozmiarom. Nawet model OLED, który posiadam, zadziwiająco dobrze leży w dłoniach gdy gram z wpiętymi Joy-Conami.

Możliwość grania na TV*

Kolejny powód do zakupu. W zestawie tej konsoli mamy specjalną stację dokującą, która umożliwia podłączenie jej do telewizora. Wszystko za sprawą kabla HDMI. Na znacznie większym ekranie jakość obrazu jak frajda z gry jest nawet lepsza.

Szczególnym przypadkiem Nintendo Switch jest wersja Lite, która jest całą bryłą razem z Joy-Conami. Dodatkowo jest trochę mniejsza i lżejsza. I tutaj nie ma możliwości grania na TV.

Odpinane* Joy-Cony

O tym mało kto pisze tworząc podobne argumenty. Gdy podepniemy konsolę do telewizora, to siłą rzecz musimy odpiąć Joy-Cony. Możemy więc grać na dwie osoby – każda ma jednego do dyspozycji. Co prawda komfort grania może nie jest najlepszy, ale można się przyzwyczaić. Na szczęście w zestawie jest specjalny pad do którego można wpić Joy-Cony i w tej sposób otrzymujemy „prawdziwy” kontroler. Taki sam jaki jest w Playstation czy Xbox.

Czytaj także: Jaka karta pamięci do Nintendo Switch

Dodatki* do Joy-Conów

Dodatki do Joy-Conów Nintendo Switch
Dodatki do Joy-Conów Nintendo Switch. Po lewej pad, po prawej – kierownice

Producent zadbał o dodatki do Joy-Conów, tak aby nasza gra była jeszcze ciekawsza. Jeżeli lubicie gry wyścigowe, to można dokupić specjalne kierownice (za około 70 zł) i kierować swoim pojazdem dokładnie tak, jak to się robi w prawdziwymi samochodzie. Akcelerometr robi swoją robotę. Jest nawet Nintendo Fit Ring (za około 320 zł) dzięki któremu możemy ćwiczyć i spalać kalorię na specjalnie przygotowanej grze.

Nintendo Switch kierownica Porównaj na Ceneo
RingFit Adventure Zobacz na Ceneo

Labo Kit

Innymi ciekawymi dodatkami do konsoli są zestawy kartonowe Labo, które wprowadzają zupełnie inny poziom grania. Na rynku dostępne są:

  • Labo VR Kit,
  • Labo Vehicle Kit,
  • Labo Variety Kit,
  • Labo Robot Kit (~329 zł).
Nintendo Labo Robot Kit Zobacz na Ceneo

Jedyny minus całego ekosystemu Nintendo Switch, to cena. Jeśli chcieć na prawdę fajnie się bawić i wycisnąć tyle ile daje producent, to trzeba mieć dużo pieniędzy na zbyciu. Zarówno na dodatki do konsoli jak i gry.

*Nie dotyczy wersji konsoli Nintendo Switch Lite

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj