Konsole do gier Poradniki

Co daje Nintendo Switch Online?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy z miłośników dobrych gier z pewnością kojarzy konsolę Nintendo. Japońska firma bowiem zyskała ogromną popularność, właśnie dzięki ich produkcji. Już półtora roku po premierze konsoli Nintendo, uruchomiona została usługa Nintendo Switch Online. Co ona jednak daje?

Nintendo Switch Online – co to za usługa?

Nintendo jest doskonale znane przede wszystkim ze swoich kultowych kolekcji postaci z gier oraz konsol, które są szanowane i uwielbiane przez graczy z całego świata. Nie da się ukryć, że Nintendo Switch Online była tym, czego miłośnikom tej japońskiej firmy od dawna już brakowało. Jest to usługa online, która pozwoliła skutecznie zatrzeć granicę pomiędzy tradycyjną, stacjonarną konsolą, a możliwościami jakie oferuje urządzenie mobilne.

Czytaj także: Czy warto kupić Nintendo Switch?

Dzięki Nintendo Switch Online możemy dosłownie żyć w świecie, w którym wszystko działa za pośrednictwem połączenia z Internetem. Jest to więc platforma sieciowa, podobna do tej, którą użytkownicy znają chociażby Xbox Live. Daje ona znacznie większe możliwości umożliwiając dostęp do grania w trybach multiplayer.

Nintendo Switch Online 3 miesiące Porównaj na Ceneo
Nintendo Switch Online 12 miesięcy Porównaj na Ceneo
Nintendo Switch Online Family 12 miesięcy Porównaj na Ceneo

Ile kosztuje Nintendo Switch Online?

Koszt członkostwa w tym klubie zależy od długości. Można spotkać się z kilkoma cenami Nintendo Switch Online.

  • 3 miesiące – ok. 32 zł
  • 12 miesięcy – ok. 80 zł
  • 12 miesięcy (pakiet dla rodziny) – ok 160 zł

Nintendo Switch Online i tryb multiplayer

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Nintendo to przede wszystkim single player. Niemniej jednak jeszcze przed wprowadzeniem w życie Nintendo Switch Online, japońska firma zapewniała dostęp całkowicie za darmo do usługi rozgrywki wieloosobowej. Jednak utrzymanie gier multiplayerowych nie jest najtańsze, wobec tego Nintendo wprowadziło opłaty za tryb multiplayer. Wobec tego na praktycznie każde gry wymagane jest wykupienie abonamentu Switch Online. Niemniej jednak warto wspomnieć, że od tej reguły istnieją pewne wyjątki.

Czytaj również: Jak karta pamięci do Nintendo Switch?

Gracze w trybie multiplayer dalej mogą za darmo grać w Fornite, Warframe czy Barwlhalla. Dodatkowo bez subskrypcji można w dalszym ciągu korzysta z funkcji Local Wireless Play, czyli po prostu połączyć ze sobą dwa Switche bez Internetu.

Zapisywanie stanu gry w chmurze

Kolejnym przywilejem jaki daje nam Nintendo Switch Online, to fakt, że nowa konsola daje możliwość zapisania stanu gry w chmurze. Możliwe jest utworzenie kopii zapasowej stanu gry. Dawniej, jeśli dane na Switchu zostały uszkodzone, konieczne było rozpoczęcie gry od nowa. Nintendo Switch Online jest więc rozwiązaniem tego problemu, a zapisanie danych w chmurze pozwala na skonfigurowanie ich ze swoim kontem lub przeniesienie na zupełnie inną konsolę. Jeśli abonament Switch Online zostanie nieopłacony lub dezaktywowany, to dane po 6 miesiącach zostaną automatycznie usunięte.

Dostęp do klasycznych gier Nintendo

Nintendo Switch Online oferuje dostęp do wszystkich klasyków, które gracze mogą pamiętać. Subskrypcja Switch Online pozwala na dostęp do biblioteki, która stale się rozwija. Wszyscy gracze doskonale znają takie klasyki takie jak Star Fox czy Metroid. Obecnie będą mogli zagrać w nie w formacie 4:3, a także włączyć filtr, który nada obrazowi charakterystyczny wygląd starego kineskopu. Każdy klasyk od Nintendo umożliwia również zapisanie gry w dowolnym momencie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj