Google Njusy

Mapy Google pokazują ceny na stacjach benzynowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Muszę przyznać, że chyba mocno przespałem tą funkcjonalność. Od kilku dni korzystam z tej funkcjonalności. Tym razem jest to możliwość sprawdzenia cen paliw na poszczególnych stacjach benzynowych.

Google cały czas rozwija swoje mapy. Podróżowanie z tą aplikacją jest bardzo wygodne. Począwszy od natężenia ruchu, przez informacje o fotoradarach, aż po możliwość umieszczenia na nich informacji o utrudnieniach na drodze.

Teraz doszła również przydatna informacja dla kierowców. Możliwość sprawdzenia ceny na okolicznych stacjach benzynowych. Aby sprawdzić wspomniane ceny, należy:

  1. wejść (w przeglądarce) na usługę map Google,
  2. upewnić się, że mapa jest odpowiednio przybliżona,
  3. z górnego menu wybrać „Stacje benzynowe”.

Teraz możemy szukać stacji benzynowych na wybranym obszarze.

W przypadku aplikacji Google Maps na telefonach sytuacja jest o wiele prostsza, bo mamy już ustawiony odpowiedni poziom zoomu i od razu można wybrać opcję szukania „CPN-ów”.

Ceny paliw (benzyna, ropa i gaz) będą pojawiać się na kilka sposobów. Pierwszy z nich, to informacja przy samym markerze (od razu na mapie). Drugi, to wejście w szczegóły stacji – będzie tutaj specjalna sekcja z cennikiem.

Okazuje się, że testy tej funkcjonalności były przeprowadzane w ubiegłym roku. Dostęp do tych danych miała ograniczona liczba użytkowników. Nie wiem natomiast, od kiedy te dane są już dostępne.

Warto jeszcze dodać w tym miejscu, że Google samo pozyskuje dane o cenach. Nie ma możliwości wprowadzenia ich przez użytkownika (z poziomu aplikacji mobilnej jak i przeglądarki). Oznacza to, że stacje benzynowe w mniejszych miejscowościach nie będą miały takich informacji.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj