Drony Poradniki

Czy warto kupić DJI Mini 3 Pro?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Najnowszy dron DJI Mini 3 Pro jest wyjątkowo lekki, pozwala na nagrywanie w jakości 4K, oferuje szereg funkcji w zakresie bezpieczeństwa oraz może latać przez ponad 30 minut na jednym ładowaniu. W poniższym artykule odpowiadamy, czy warto kupić DJI Mini 3 Pro.

DJI Mini 3 Pro – najważniejsze cechy

Do najważniejszych cech nowego drona DJI Mini 3 Pro zaliczamy:

  • niezwykle lekką konstrukcję – masa drona wynosi mniej niż 250 g,
  • nowa kamera, która pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K/60FPS,
  • zaawansowany system wykrywania przeszkód na trzech kierunkach,
  • specjalny kontroler DJI RC z wbudowanym ekranem,
  • śledzenie obiektów za pomocą funkcji Active Tracking,
  • bardzo długi czas lotu wynoszący 34 minuty na podstawowym akumulatorze bądź 46 minut na dodatkowym, cięższym ogniwie,
  • wiele dodatkowych zaawansowanych funkcji, dzięki którym realizowane ujęcia prezentują się jeszcze efektywniej.
DJI Mini 3 Pro Zobacz na Ceneo

Ekstremalnie niska masa

Jednym z najważniejszych elementów wyróżniających dron DJI Mini 3 Pro jest ekstremalnie niska masa, która wynosi mniej niż 250 g. Jednocześnie jest to dron oferujący ogromne możliwości w zakresie bezpieczeństwa oraz jakości obrazu nagrywanych filmów czy zdjęć. Eksperci wskazują, że DJI Mini 3 Pro łączy w sobie z jednej strony rozwiązania z serii Mini z tymi, z których słynie klasa Pro.

Wyjątkowa jakość filmów i zdjęć

Wykorzystując drona DJI Mini 3 Pro możemy nagrać filmy wideo w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę – nawet w pionie. Ponadto urządzenie oferuje opcję wykonywania zdjęć RAW 48 MP. Dron obsługuje także technologię HDR oraz szereg zaawansowanych funkcji,. 

Zaawansowane funkcje dodatkowe

W DJI Mini 3 Pro mamy także dostęp do wielu inteligentnych, zaawansowanych funkcji, dzięki czemu możemy tworzyć oryginalne ujęcia. Jedną z opcji jest The Vertical Shooting, który umożliwia tworzenie bogatych w szczegóły ujęć oraz wygodne publikowanie ich na portalach społecznościowych.

Z kolei za sprawą funkcji FocusTrack możemy w kreatywny sposób podążać za obiektami. Kolejna z funkcji, MasterShots będzie przydatna zwłaszcza dla początkujących użytkowników, gdyż umożliwia generowanie filmów na podstawie sekwencji profesjonalnych manewrów. 

Funkcja Timelapse służy do przyspieszania czasu, QuickTransfer ułatwia dzielenie się nagranymi materiałami, Panorama uchwyci urzekające krajobrazy, zaś Digital Zoom umożliwi przybliżenie rozmaitych obiektów z nawet 4-krotnym zoomem cyfrowym bez szwanku dla jakości obrazu.

System wykrywania przeszkód 

Wyróżnikiem drona DJI Mini 3 Pro jest także zaawansowany system 3-kierunkowego wykrywania przeszkód. Dron wyposażony jest w przednie, tylne i dolne podwójne czujniki wizyjne. System APAS 4.0 w czasie rzeczywistym wykrywa obiekty pojawiające się na trasie lotu, dzięki czemu dron omija wszelkiego rodzaju przeszkody nawet, gdy warunki lotu są niesprzyjające.

Długi czas latania

Nie sposób nie wspomnieć o czasie latania, który jest wyjątkowo długi, ponieważ wynosi nawet 34 minuty na podstawowym akumulatorze. Jest to wystarczająco długo, byśmy mogli bez trudu uchwycić wszystkie interesujące nas ujęcia w wysokiej jakości obrazu i dźwięku na odległość do 8 kilometrów.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj