Poradniki

Czy AirPodsy działają z Androidem? Tak, tylko …

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy AirPodsy działają z Androidem? Takie pytanie mogą zadawać sobie użytkownicy telefonów z systemem Android (np. Xiaomi, Samsung). W sumie, to się im nie dziwię. AirPodsy „grają” na prawdę świetnie. Są to jedne z lepszych słuchawek bezprzewodowych (TWS).

Tak, można połączyć AirPodsy z Androidem, tylko po co?

AirPodsy (te Pro też), to bezprzewodowe słuchawki jak każde inne, którą łączą się z wykorzystaniem bluetooth. Oznacza to, że można je połączyć z telefonem każdego producenta (np. Xiaomi, Samsung, Poco, realme) bez względu na system operacyjny.

Minusem połączenia AirPods z innym telefonem niż ten od Apple jest brak funkcjonalności. Chodzi m.in. o możliwość włączenia następnego utworu czy automatycznej pauzy gdy wyjmiemy słuchawki z uszu. Kolejny minus, to brak możliwości skonfigurowania przycisków wg własnych upodobań. Inna rzecz, to brak możliwości włączenia dźwięku przestrzennego, który robi niesamowitą robotę.

Jest to dokładnie ten sam problem, jaki miałem podczas testów słuchawek Oppo Enco X. Nie dysponowałem telefonem z Androidem, tylko z iOS. Producent tych słuchawek ma dedykowaną aplikację do tych słuchawek tylko na Androida. Nie mogłem zatem korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie dawały te słuchawki. Mogłem korzystać tylko z domyślnych ustawień.

Jak połączyć AirPods z telefonem z Androidem?

Sprawa jest banalnie prosta. W połączeniach bluetooth musimy wybrać nasze słuchawki AirPods z listy urządzeń. Gdyby jednak słuchawki nie chciały się pojawić, to należy wcisnąć przez około 5 sekund okrągły przycisk znajdujący się na etui.

Podsumowując, AirPodsy da się połączyć z każdym innym urządzeniem (nawet komputerem) niż iPhone. Należy bowiem pamiętam, że nie wykorzystamy możliwości AirPodsów w 100% jakie daje w połączeniu z iOS.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj