Bezpieczeństwo Ciekawostki technologiczne

W Bydgoszczy uczniowie mogą wygrać pieniądze hakując miejskie systemy informatyczne w programie bug bounty

Pinterest LinkedIn Tumblr

O takich wiadomościach lubię pisać. Miasto Bydgoszcz postanowiło stworzyć program Bug Bounty dla uczniów, w którym można wygrać spore sumy pieniędzy w znajdowaniu dziur w systemach informatycznych Miasta.

Bug Bounty Bydgoszcz – idea

Jak można przeczytać na stronie Bug Bounty Bydgoszcz celem konkursu jest:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych użytkowanych przez Miasto Bydgoszcz.
  • Zwiększenie świadomości związanej z zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni.
  • Promocja działań „ethical haker”, „white hat hacker” jako idei wspierającej bezpieczeństwo organizacji.
  • Rozwijanie pasji i zainteresowań związanych z informatyką, a w szczególności z bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych.

Bug Bounty Bydgoszcz – ile można wygrać i kiedy?

Za pierwsze miejsce można wygrać 2000 zł, za drugie 1000 zł a za trzecie 500 zł. Konkurs będzie trwać od 1 grudnia 2019 (od godziny 00:00) do 31 stycznia 2020 (do godziny 23:59).

Super, że tego typu konkursy organizowane są przez urzędy miasta. Szkoda tylko, że jest to jedyny taki rodzynek o jakim słyszałem. Mam nadzieję, że w niedługim czasie takich inicjatyw będzie pojawia się więcej.

Bug bounty, to program nagród przyznawanych odkrywcom błędów. Wysokość nagrody (zazwyczaj pieniężnej) jest uzależniony od tego jak krytyczny był znaleziony błąd.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj