Ciekawostki technologiczne Facebook

Twitter wprowadza reakcje na tweety zamiast serduszek

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kopiowanie pomysłów od konkurencji trwa w najlepsze. Teraz Twitter postanawia, że zmieni sposób reakcji na tweety w swoim serwisie. Do tej pory można było zareagować tylko serduszkiem.

Mniej więcej pod koniec maja 2021, Twitter rozpoczął prace nad wprowadzeniem reakcji na tweety. Aktualnie wszystkie jest w fazie testów i tylko część użytkowników dostanie możliwość korzystania z tej funkcjonalności.

Tymi reakcjami mają być: „Like”, „Cheer”, „Hmm”, „Sad” oraz “Haha”. Czyli bardzo podobny zestaw do tego, który możemy znaleźć dzisiaj na Facebooku. Cheer ma być odpowiednikiem Facebookowego „take ”, czyli trzymaj się (dodawanie otuchy).

Jeśli rozwiniemy powyższy wątek, to można zauważyć screenshot z listą użytkowników którzy zareagowali. W tym przypadku są to pracownicy firmy.

Wszystko wskazuje na to, że Twitter goni konkurencję i to z mocnym opóźnieniem. Nie tak dawno w serwisie pojawiły się fleets czyli znane z Instagrama stories. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy w serwisie pojawią się te reakcje dla wszystkich użytkowników.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj