Ciekawostki technologiczne Facebook Wearables

Ray-Ban Stories – inteligentne okulary od Facebooka i Ray-Bana

Pinterest LinkedIn Tumblr

Facebook razem ze znanym producentem okularów – Ray-Ban – wprowadził na rynek inteligentne okulary przeciwsłoneczne. Za ich pomocą można robić zdjęcia, kręcić wideo, słuchać muzyki oraz odbierać połączeń telefonicznych.

Cena Ray-Ban Stories rozpoczyna się od 299 USD i są dostępne 20 różnych wersjach. Okulary są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, a także w Australii, Kanadzie, Irlandii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Okulary zostały wyposażone w podwójne 5 MP pozwalające uchwycić spontaniczne chwile życia z wyjątkowej perspektywy pierwszej osoby. Robienie zdjęć i nagrywanie filmów (trwających maksymalnie 30 sekund) jest możliwe za pomocą przycisku znajdującego na okularach lub za pomocą poleceń głosowych Asystenta Facebooka. Gdy nagrywany jest film włączana jest dioda LED informująca o tym.

Rozmowy telefoniczne w Ray-Ban Stories są możliwe dzięki wbudowanym, opływowym głośnikom oraz zestawie trzech mikrofonów. Urządzenie zostało wyposażone w technologię tłumienia hałasu. Więc możemy spodziewać lepszej jakości dźwięku.

Okulary są napędzane procesorem SnapDragon, a bateria ma wystarczyć nawet do 6 godzin.

Ciekawi mnie jak będzie wyglądała prywatność rozmów telefonicznych w tych okularach. Jakiś czas temu testowałem okulary Bose Frames. Dosyć problematyczne było rozmawianie na ulicy. Każdy, kto stał blisko mnie mógł spokojnie podsłuchiwać rozmowę.

Nie znalazłem informacji na temat potencjalnej premiery Ray-Ban Stories w Polsce.

Firma zapewnia, że aplikacja współpracująca z okularami – Facebook View – została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić udostępnianie treści na Facebooku, Instagramie, WhatsApp, Messengerze, Twitterze, TikToku i Snapchacie.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj