Drony

DJI Tello – najtańszy dron od DJI już w marcu w sprzedaży

Pinterest LinkedIn Tumblr

DJI właśnie pokazało, że nie bez powodu nazywany jest liderem rynku dronów. Na targach CES 2018 firma zaprezentowała swój najnowszy model – DJI Tello. Jest on na tyle niezwykły, że nad nim pracowało kilka firm – DJI, Ryze Tech i Intela.

Wyglądem przypomina drona DJI Spark z tą różnicą, że jest jeszcze mniejszy. Jego wymiary to 98 x 92.5 x 41 mm i waży zaledwie 80 gramów. Wyposażony będzie w procesor Intel 14-Core.

DJI Tello jest kierowany do osób młodszych oraz takich które nie mają doświadczenia w lataniu dronami. Obsługa drona ma być banalnie prosta i trzeba będzie uruchomić aplikację na telefonie i wyrzucić drona (dosłownie!) z ręki. Tello będzie mógł robić różnego rodzaju akrobacje.

DJI Tello będzie dawał nam do 13 minut lotu, zasięg do 100 m, transmisję obrazu w jakości 720p. W zestawie znajdziemy zapasowy komplet śmigieł i osłonki dzięki, którym latanie również wewnątrz pomieszczeń będzie bezpieczniejsze. Aparat będzie robił zdjęcia 5-megapikselowe oraz jest wyposażony w elektroniczną stabilizację obrazu. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników DJI przygotowało możliwość zaprogramowania tego drona (sekwencje ruchów czyli tak naprawdę akrobacji).

Zobacz: recenzja DJI Tello

Cena DJI Tello i premiera w Polsce

Cena za dronik DJI Tello wynosi 459 zł u oficjalnego dystrybutora DJI w Polsce (DJI ARS). A więc będzie to najtańszy i zarazem najmniejszy dron od DJI. Premiera w Polsce planowana jest w okolicach marca.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj