Telefony Zdrowie

Szwecja: Pudełko do odkładania telefonów, to najpopularniejszy prezent pod choinkę w 2019 roku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Święta, święta i po świętach. Większość z nas obdarowała bliskich oraz była obdarowywana. Po statystykach bloga wydaje mi się, że całkiem sporo osób dostało drona DJI Tello. A wiecie jaki był najpopularniejszy prezent w Szwecji?

Każdego roku szwedzki Instytut Badania Handlu (HUI Research) stara się przewidzieć co będzie najpopularniejszym szwedzkim prezentem bożonarodzeniowym roku. Wybrana pozycja musi być produktem, który:

  • przede wszystkim reprezentuje czas, w którym żyjemy;
  • jest nowością lub zyskał nowe zainteresowanie w ciągu roku;
  • jest sprzedawany w dużych ilościach.

W 2019 wybór padł na pudełko. Zwykłe pudełko do którego można odłożyć swój telefon komórkowy gdy potrzebujesz spokoju i chcesz się odciąć np. od powiadomień z Facebooka czy Instagrama.

Tutaj nie chodzi o samo pudełko lecz o odpowiedni balans pomiędzy życiem wirtualnym a tym prawdziwym.

Szef HUI Research, Jonas Arnberg, wybór argumentuje następująco:

Szwedzi coraz częściej zastanawiają nad tym, jak duży wpływ na ich życie mają telefony komórkowe. Istnieją już aplikacje pomagające kontrolować czasu spędzony ze smartfonem w ręku. Uważamy, że dobrym pomysłem jest po prostu pudełko, do którego można odłożyć telefon, aby poczytać książkę, zasnąć lub porozmawiać w gronie rodziny.

W raporcie znajdziemy też uzasadnienie dlaczego akurat pudełko zostało wybrane jako idealny prezent na święta 2019. Codziennie spędzamy ponad trzy godziny (średnio) przed ekranami telefonów. Z każdym rokiem jest coraz gorzej. Efektem tego jest krótszy sen (śpimy o godzinę mniej niż 100 lat temu), a zdrowie psychiczne jest coraz gorsze.

Wszystko fajnie, ale pieniądz się nie zgadza

Oczywiście nie trzeba było długo czekać na ripostę sieci handlowych, którym wybór mocno nie przypadł do gustu. Szybko pokazały, że słuchawki bezprzewodowe do telefonu są najpopularniejszym prezentem kupowanym pod choinkę.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Faktycznie, to super pomysł na prezent 😀 kupiłam go do swojego domu, gdy po kolejna szybka została zbita, a wymiana wyświetlacza s8 co miesiąc okazało się zbyt dużym wydatkiem. To pudełko naprawdę pomaga w oszczędzeniu komórek i zachęca do spędzania czasu z rodziną. Odkąd je mamy widzimy różnicę 🙂

Skomentuj