Poradniki

Przezroczysta tapeta na iPhone i Androida? To fake!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Temat przezroczystej tapety na pewno będzie fascynował wiele osób. Już sam fakt, że czytasz ten tekst o tym świadczy. Zasadnicze pytanie brzmi: jak stworzyć taką przezroczystą tapetę na iPhone lub Androida? Da się w ogóle to zrobić? Odpowiedź jest jedna. Nie, nie da się.

A dlaczego ma się nie dać? Już wszystko opisuję i tłumaczę.

Czy jest lub powinna przezroczysta tapeta na telefon?

Zacznijmy od tego czym jest lub powinna być przezroczysta tapeta. Przezroczysta tapeta to efekt w którym na tle naszego telefonu widać, to co znajduje się bezpośrednio za nim. Co więcej, ten podgląd jest na żywo. Czyli za każdym razem gdy zmienimy pozycję naszego telefonu to tapeta będzie inna.

Problem natury technicznej i wydajnościowej

Jest tutaj pewien problem. Problem natury technicznej. Jeżeli chcielibyśmy aby wspomniana tapeta działała w opisany powyżej sposób, to nasz telefon musiałby mieć uruchomioną kamerę cały czas. Efekt przezroczystości trzeba jakoś uzyskać, a do tego niezbędny jest podgląd tego co znajduje się za plecami telefonu. Już wiecie do czego zmierzam? Włączona cały czas kamera i wyświetlanie tego co widzi pod ikonkami systemu telefonu byłoby zasobożerne. Myślę, że po 2-3 godzinach telefon już by musiałby być ładowany. A to jest bez sensu.

Jeżeli zatem znajdziecie w internecie jakiś filmik prezentujący efekt działania takiej przezroczystej tapety, to wiedzcie, że to jest fake. Manipulacja. Wszystko za sprawą tzn. „green screena”. Znani youtuberzy czy tiktokterzy nagrywają takie filmiki z użyciem tego efektu.

Ale powiedzmy sobie szczerze. Tego typu efekt nie jest jakiś super. Zaimponujesz tym grupce znajomych raz i tyle.

„Prawdziwa”, przezroczysta tapeta jest tylko jedna

Jeżeli posiadasz iPhone, to taka prawdziwa „przezroczysta tapeta”, to ta prezentująca wnętrze telefonu. Taki efekt zobaczycie na zdjęciu tytułowym. Takie tapety przygotował ekipa od iFixIt, która znana jest z rozbierania na części urządzenia Apple tuż po premierze. iFixIt przygotowało zestaw takich tapet pod większość telefonów iPhone. Najdzie je pod tym linkiem: ifixit.com/News/9521/iphone-internal-wallpapers.

Podobne tapety dostępne są też dla telefonów innych producentów. Niestety, nie znam dedykowanych stron z takimi tapetami. Dlatego mogę polecić użycie Google’a i szukanie po zapytaniach typu samsung inside wallpaper itp.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj