Praca

Praca zdalna nie dla pracowników Netflixa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wydawać się mogło, że sytuacja na rynku pracy wywołana przez wirus COVID-19 zmieni sposób w jaki pracujemy. Większość firm przeniosło się do Internetu. Z kolei takie firmy jak Netflix jasno zapowiedziały, że praca zdalna będzie chwilowa.

Dyrektor generalny Netflixa Reed Hastings w niedawnym wywiadzie udzielonym WSJ powiedział, powrót do biura będzie możliwy tylko gdy większość pracowników będzie zaszczepionych. Bazując na informacjach na temat postu prac nad szczepionką na koronawirusa COVID-19 może to potrwać do końca 2021 roku.

Zdaniem szefa Netflixa praca zdalna jest szkodliwa. Głównym argumentem jaki przytoczył w wywiadzie jest brak kontaktów interpersonalnych.

Nie widzę żadnych pozytywów. Brak możliwości spotkania się osobiście, szczególnie na szczeblu międzynarodowym, jest czymś nie do pomyślenia. Byłem pod wielkim wrażeniem poświęcenia naszych pracowników.

Hastings przewiduje, że po ustaniu pandemii większość firm przestawi się na 4-dniowy tydzień pracy w biurze i raz zdalnie, z domu.

 

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj