Google

Płatne ankiety Google już w Polsce

Pinterest LinkedIn Tumblr

Google będzie płaciło za wypełnianie ankiet polskim użytkownikom Androida! Ankiety Google wchodzą także do Polski.

Jeśli wydanie kilku złotych na aplikacje lub gry na Androida było problemem, to może się lekko zmienić. Google będzie płaciło za wypełnianie ankiet.

Dzięki odpowiedniej aplikacji wszyscy posiadacze Androida będą mogli otrzymywać gratyfikacje pieniężne za podzielenie się z firmą swoimi opiniami i różnymi informacjami o sobie. O fakcie tym poinformowało Android Police.

Jak „Premie za ankiety Google” będą działać?

Sama aplikacja jest bardzo prosta w użyciu nawet dla zupełnego laika. Po zainstalowaniu co jakiś czas będą pojawiały się w niej ankiety, które należy wypełnić. To, czego będą dotyczyły, uzależnione będzie od naszego wieku, płci czy języka, którym się posługujemy. Jeśli włączymy na swoim koncie historię lokalizacji, do czego Google bardzo zachęca, tych ankiet będzie więcej i mogą pojawiać się pytania dotyczące odwiedzonych przez nas miejsc lub miejsc stałego pobytu. Jeśli w danej chwili nie będzie dostępnej żadnej ankiety, pojawi się w naszej aplikacji taka informacja z jednoczesnym zapewnieniem, że Google poinformuje nas o tym, kiedy następna ankieta się pojawi.

Płatne ankiety – jakie premie otrzymamy od Google?

Google zapewnia, że każdy użytkownik za wypełnianie ankiet będzie mógł otrzymywać premię do 4 zł za jedną ankietę. Stawka za poszczególną ankietę będzie zależała od jej długości i czasu przeznaczonego na jej wypełnienie. Zarobione w ten sposób środki będzie można wykorzystać do zakupu gier, aplikacji czy filmów w Google Play. Warto jednak podkreślić, że jeżeli zdobytych premii nie wykorzystamy w ciągu roku, stracimy je bezpowrotnie.

Jak Google wykorzysta udzielone w ankietach informacje?

Jak podaje regulamin aplikacji, Google zamierza udzielone przez nas informacje wykorzystywać do lepszego dopasowania reklam pod kątem każdego użytkownika, a także do uzupełniania jego profilu. Firma zapewnia, że uzyskane przez nią informacje będą miały wpływ tylko na profil osoby ankietowanej, a osobom trzecim udostępniane będą jedynie w formie zbiorczej. Niezależnie od tego takie praktyki mogą budzić pewne obawy, szczególnie że firma uzależnia ilość ankiet, od tego czy podzielimy się z nią informacjami o historii naszej lokalizacji. Takie informacje dają potężną wiedzę na temat tego, kim jesteśmy, gdzie mieszkamy, gdzie pracujemy, co robimy, czy mamy jakieś kłopoty ze zdrowiem oraz pozwalają przewidzieć, gdzie będziemy danego dnia o konkretnej porze.

Premie za ankiety w Google to z jednej strony możliwość dodatkowego dorobienia paru groszy (zarabianie na ankietach), z drugiej strony dylemat, czy warto za takie pieniądze, które i tak wrócą do tej samej firmy, sprzedawać informacje o sobie. Dla Google to czysty zarobek, dla nas niewielki zysk, który może kiedyś nas drogo kosztować. Każdy sam przed zainstalowaniem aplikacji powinien ocenić, czy warto się w to bawić.

Google Opinions w Google Play >

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj