Ciekawostki technologiczne Kryptowaluty

PayPal pozwoli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli jakaś firma miała by spopularyzować używanie kryptowalut to właśnie PayPal. Firma właśnie poinformowała, że otwiera się na ten typ walut i nie tylko. Zapowiada się na dużą rewolucję w branży?

Wszystko na to wskazuje. W praktyce oznaczać to będzie, że kryptowalutami będzie można płacić we wszystkich sklepach internetowych który umożliwiają płatności przez tą platformę. Takich miejsce około 26 milionów. Zła wiadomość jest taka, że wszystkie transakcje realizowane w kryptowalutach będą od razu przeliczane na prawdziwe waluty takie jak dolar amerykański.

W pierwszej kolejności PayPal otworzy się na takie waluty jak Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin.

Największą zaletą PayPala jest jego zasięg. Potężny zasięg. Platforma ma aż 350 milionów aktywnych użytkowników! I to jest ten powód, który może zrobić różnicę w przypadku inny platform realizujących podobne rozwiązania.

Z płatności kryptowalutami w PayPal w pierwszej kolejności będę mogli korzystać amerykańscy użytkownicy. Jest to kwestia kilku tygodni. Oferta na pozostałe kraje ma być dostępna w pierwszej połowie 2021 roku.

Co więcej, PayPal chce też operować na innych cyfrowych walutach, dlatego też rozpoczął współpracę bankami centralnymi.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj