Ciekawostki technologiczne Kryptowaluty

Norton Crypto czyli antywirus, który umożliwi kopać kryptowalutę Ethereum

Pinterest LinkedIn Tumblr

Świat kryptowalut cały czas się prężnie rozwija. I to mimo różnych problemów jakie pojawiają się co jakiś czas. Teraz głośnio zrobiło się o znanym antywirusie Norton, który ogłosił, że za jego pomocą będzie można kopać kryptowaluty.

Każdy kto orientuje się w kryptowalutach, to doskonale wie, że kopanie kryptowalut takich jak Bitcoin czy wspomniane Ethereum nie opłaca się w pojedynkę. Dlatego większość łączy swoje siły by wykopać cokolwiek. W takim przypadku zysk jest dzielony proporcjonalnie do udziału jaki został włożony w wydobycie.

Kolejny problem jaki się pojawia, to konieczność wyłączenia antywirusów podczas korzystania z programów wspierających kopanie kryptowalut. I teraz firma NortonLifeLock wychodzi na przeciw temu i będzie umożliwiała kopania kryptowaluty Ethereum za pomocą swojego antywirusa Norton.

Ta opcja wydobywania kryptowaluty ma się pojawić w pakiecie Norton 360.

Oprogramowanie antywirusowe Nortona ma wykorzystywać zasoby karty graficzne (bo pierwszych testów zostali już wybrani pierwsi klienci). Firma będzie pobierać prowizję za wydobytą kryptowalutę.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj