Ciekawostki technologiczne Kryptowaluty

Norton Crypto czyli antywirus, który umożliwi kopać kryptowalutę Ethereum

Pinterest LinkedIn Tumblr

Świat kryptowalut cały czas się prężnie rozwija. I to mimo różnych problemów jakie pojawiają się co jakiś czas. Teraz głośnio zrobiło się o znanym antywirusie Norton, który ogłosił, że za jego pomocą będzie można kopać kryptowaluty.

Każdy kto orientuje się w kryptowalutach, to doskonale wie, że kopanie kryptowalut takich jak Bitcoin czy wspomniane Ethereum nie opłaca się w pojedynkę. Dlatego większość łączy swoje siły by wykopać cokolwiek. W takim przypadku zysk jest dzielony proporcjonalnie do udziału jaki został włożony w wydobycie.

Kolejny problem jaki się pojawia, to konieczność wyłączenia antywirusów podczas korzystania z programów wspierających kopanie kryptowalut. I teraz firma NortonLifeLock wychodzi na przeciw temu i będzie umożliwiała kopania kryptowaluty Ethereum za pomocą swojego antywirusa Norton.

Ta opcja wydobywania kryptowaluty ma się pojawić w pakiecie Norton 360.

Oprogramowanie antywirusowe Nortona ma wykorzystywać zasoby karty graficzne (bo pierwszych testów zostali już wybrani pierwsi klienci). Firma będzie pobierać prowizję za wydobytą kryptowalutę.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj