Facebook

MeWe – czyli alternatywa dla Facebooka dostępny już w Polsce. Ma ponad 8 mln użytkowników i rośnie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Twórcy konkurencyjnego serwisu społecznościowego dla Facebooka – MeWe nazywają się wprost – Anty-Facebook. MeWe jest jest tym czym portal Marka Zuckerberga nigdy nie będzie – przejrzysty dla użytkownika i bez reklam.

MeWe, czyli alternatywa dla Facebooka jest już dostępny w naszym kraju

MeWe, jest już na rynku od 2012 roku, to w polskiej wersji językowe zadebiutował kilka dni temu.

To co wyróżnia MeWe od Facebook, to całkowity brak reklam i przede wszystkim Karta Praw Prywatności. To dzięki niej użytkownicy mają pełen wgląd do swoich danych i praw.

Twórcy obiecują że wszelkie treści publikowane na platformie są i zawsze będą własnością użytkowników. W Karcie Praw Prywatności znajdziemy m.in:

  • Treści, którymi dzielą się użytkownicy, pozostaną ich własnością
  • Każdy w pełni kontroluje to, co wyświetlać się będzie na jego „wallu”.
  • Moderatorzy nie będą manipulować treściami.
  • Informacje o użytkownikach nie zostają sprzedane firmom reklamowym (profilującym). Oznacza to, że nie będzie serwowanych reklam na podstawie publikowanych treści.
  • Nie będzie technologii rozpoznającej twarzy.
  • Każdy może usunąć konto, i co za tym idzie, wszystkie co jest z nim związane (zdjęcia, filmy, czaty itd).

Skoro nie będzie reklam, to na czym zarabia MeWe? MeWe Premium!

Odpowiedź jest prosta. Na dodatkowej funkcjonalności. To co jest darmowe na Facebooku będzie płatne na platformie MeWe.

Członkostwo premium obejmuje nieograniczone połączenia głosowe i wideo (wysoka jakość), 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze oraz nieograniczoną liczbę motywów, naklejek i emotikonek. Wartość ponad 30 USD miesięcznie za zaledwie 4,99 USD miesięcznie. Trzeba będzie też zapłacić 1,99 USD za możliwość ciemnej wersji portalu.

Czy warto za takie rzeczy płacić? Okazuje się, że tak. 8 milionów użytkowników już się przekonało do tego serwisu. I co najważniejsze – respektowana jest nasza tożsamość. Do końca 2020 roku MeWe powinien zgromadzić już 40 mln użytkowników.

MeWe jest dostępna w języku polskim w AppStore oraz w Google Play. Linki znajdziecie na stronie głównej MeWe.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

Skomentuj