Google

Fotoradary w Google Maps!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mam bardzo dobrą wiadomość dla fanów Google Maps. Kilka dni temu w owej aplikacji pojawiły się informacje o fotoradarach!

Informacja ta bardzo mnie ucieszyła. Po pierwsze, bardzo brakowało mi takich informacji. Nie żebym jakoś szczególnie szybko jeździł po naszych drogach. W brew pozorom to bardzo przydatna rzecz gdy jedziesz pierwszy raz nową trasą.

Informacje o fotoradarach pojawiają się po aktualizacji Google Maps do najnowszej wersji.

Specjalnie sprawdzałem to przed wpisem. W starszej wersji nie było informacji o fotoradarach z kolei w najnowszej wersji na iOS (5.18). Dane porównywałem na kilku trasach o których wiedziałem, że stoją fotoradary.

Google Maps pokazuje nieaktualne informacje o fotoradarach

I tutaj radość powoli przemienia się w smuteczek. Fajnie, że takie informacje są dostępne, tylko szkoda, że są nieaktualne. Jak widzicie na tytułowym zdjęciu, fotoradar znajduje się na skrzyżowaniu w Tarczynie (pod Warszawą). Problem w tym, że ten fotoradar się tam faktycznie znajduje, ale nie działa. Można spotkać się z informacjami mówiącymi o tym, że fotoradary zostały zaimportowane z aplikacji Waze, którą gigant z Mountian View kupił. Na nasze nieszczęście Waze nie jest tak popularna jak innego typu programy.

Mam nadzieję, że Google będzie dynamicznie to rozwijał i wprowadzi możliwość dodawanie informacji o nowych fotoradarach.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj