Poradniki

Jak włączyć hotspot w iPhone?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mając taki telefon jak iPhone, chcemy wykorzystywać jego potencjał do maksimum. Sam muszę przyznać, że z funkcji hotspotu w iPhone korzystam bardzo często. W podróży samochodem, pociągiem czy innych miejscach z daleka od cywilizacji w których muszę pracować.

Bez zbędnego owijania w bawełnę opiszę krok po kroku jak włączyć hotspot w iPhonie.

Ustawianie hotspota w iPhone
Ustawianie hotspota w iPhone
  1. Włącz dane sieci komórkowej w iPhone. Możesz to zrobić z poziomu „Centrum Sterowania” lub wchodząc w Ustawienia > Sieć komórkowa > Dane sieci komórkowej.
  2. Jeżeli dane sieci komórkowej zostały włączone przez „Centrum Sterowania” musisz wejść do ustawień z punktu 1.
  3. Następnie z menu wybieramy „Hotspot osobisty” i włączamy opcję „Dopuszczaj innych”. Jeżeli WiFi nie było włączone, to system zapyta nas w jaki sposób chcemy udostępniać hotspot. Sam polecam wybrać WiFi, bo umożliwi nam podłączenie kilku urządzeń (jeśli będzie taka potrzeba).
  4. Dobrze jest jeszcze ustawić „Hasło WiFi” do hotspotu.
  5. Gdy już wszystko ustawimy nazwa naszego hotspotu będzie miała nazwę naszego iPhone. Hasło zaś takie jakie ustawiliśmy w punkcie 4.
Centrum sterowanie iPhone - włączony przesył danych komórkowych na potrzeby hotspotu
Centrum sterowanie iPhone – włączony przesył danych komórkowych na potrzeby hotspotu

Gdyby ktoś nie wiedział czym jest Centrum Sterowania i jak z tego poziomu włączyć komórkowy przesył danych.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj