Poradniki

Jak usunąć konto na Spotify?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kilka dni temu postanowiłem usunąć konto na Spotify. Miałem od zawsze darmowe konto. Muzyki słuchałem na tej platformie streamingowej rzadko. O tym jak usunąć konto na Spotify dowiecie się w dalszej części poradnika.

Prawda jest też taka, że ilość reklam pomiędzy utworami znacząco się zwiększyła. Korzystanie z darmowej wersji Spotify stało się mocno uciążliwie. To też pokazuje jak bardzo zależy platformie by mieć użytkowników płacących abonament.

Nie da się usunąć konta na Spotify w aplikacji mobilnej

Zła wiadomość jest taka, że trzeba będzie dużo klikać. Muszę przyznać Spotify, że dobrze to sobie pomyślał by maksymalnie utrudnić użytkownik usunięcie konta. Większości z was pewnie przyszło do głowy, że usunąć konto można przez aplikację na telefon. Nic bardziej mylnego. Tutaj możemy co najwyżej wykupić subskrypcję.

Aby usunąć konto w Spotify musisz to zrobić na spotify.com

Poniżej przedstawiam listę kroków jaką trzeba wykonać by usunąć konto na tej platformie. Proponuję od razu przejść do następnego akapitu.

  1. Zaloguj się na spotify.com
  2. Następnie przejdź na stronę pomocy (link znajduje się na samym dole strony)
  3. Kolejnym krokiem jest odnalezienie sekcji Konto i kliknięcie w Ustawienia konta
  4. Klikamy w link Zamykanie konta (link do tej strony ma adres support.spotify.com/pl/article/close-account)

No i tutaj człowieka coś trafia. Normalnie można pomyśleć, że to już koniec. Nic bardziej mylnego. Po wykonaniu punktu 4. zostajemy przekierowani na adres support.spotify.com/pl/contact-spotify-support (znowu klikanie). Musimy teraz wyklikać:

  • Krok pierwszy: Konto
  • Krok drugi: Chcę zamknąć swoje konto
  • Krok trzeci: Potwierdzamy chęć zamknięcia konta.

Warto dodać w tym miejscu, że na tej samej stronie dowiemy się jak anulować płatną subskrypcję. Taki ekran pojawi się na końcu naszej drogi.

Spotify usuwanie konta
Spotify usuwanie konta

Tak więc usunąłem swoje konto w Spotify. Aplikacja została usunięta z telefonu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj