Poradniki

Jak sprawdzić czy iPhone jest kradziony? Praktyczne porady

Pinterest LinkedIn Tumblr

iPhone, to takie specjalne urządzenie, które chce mieć każdy. Problem w tym, że nie każdego na niego stać. Alternatywą dla nowego telefonu z logiem nadgryzionego jabłka jest zakup z drugiej ręki. Trzeba tutaj uważać by nie trafić na minę w postaci kradzionego iPhone’a.

Powstaje zatem pytanie: jak sprawdzić czy ten iPhone jest kradziony? W tym wpisie postaram się przedstawić wszystkie sposoby na sprawdzenie iPhone przed zakupem.

Uwaga na telefony iPhone w bardzo atrakcyjnych cenach!

Trzeba mieć na uwadze, że jeśli widzicie telefon iPhone (szczególnie ten nowszy) w dużo niższej cenie niż średnia rynkowa, to powinna się zaświecić wam czerwona lampka z tyłu głowy. Tego typu sprzęt ma to do siebie, że nie traci tak szybko na wartości. Więc jeżeli ktoś oferuje iPhone w bardzo niskiej cenie, oznacza to, że albo bardzo potrzebuje pieniędzy (zdarzają się takie sytuacje), albo niekoniecznie jest właścicielem tego telefonu.

Proste sposoby na sprawdzenie czy iPhone jest kradziony

  1. Poproś o numer IMEI iPhone’a. Najprostszy sposób. Niech sprzedawca podeśle screenshota z ekranem po wpisaniu tego kodu: *#06#. Jeżeli sprzedawca nie będzie chciał go podać, to już wiesz.
  2. Poproś o zdjęcie blokady Apple. Często można trafić na atrakcyjne ceny iPhone’ów, które mają blokadę. Tego typu blokada to zazwyczaj efekt kradzieży/zgubienia smartfona, która została załażona przez właściciela. Tego nie da się obejść.

Podsumowując

Sprawdzenie czy iPhone jest kradziony lub oryginalny nie jest proste. Szansę na kradziony iPhone można znacząco ograniczyć poprzez dokładne sprawdzenie urządzenia. Kupowanie takiego smartfona przez internet czy portale z ogłoszenia bez uprzedniego, osobistego sprawdzenia jest dobrym pomysłem.

W razie wątpliwości zawsze można podejść do autoryzowanego sprzedawcy Apple na terenie naszego kraju. Nie powinno być problemu sprawdzenia czy urządzenie jest kradzione.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj