Poradniki

Jak skutecznie licytować na Allegro?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnim czasie musiałem brać udział w kilku fajny aukcjach internetowych na potrzeby tego bloga – fajny sprzęt, który jest zarezerwowany dla większych graczy ciężko dostać do recenzji. Dlatego postanowiłem, w ostatnim czasie, licytować na Allegro elektronikę.

Efekty moich licytacji mogę uznać za całkiem udane. Dlatego postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami i poradami na temat skutecznego licytowania na Allegro.

Z tego poradnika dowiesz się m.in.:

  • jak licytować na allegro w ostatniej sekundzie (hehe),
  • jak skutecznie licytować na allegro,
  • jak licytować na Allegro żeby wygrać,
  • czy można pokonać programy do aukcji Allegro (np. popularny Snajper).

Jak skutecznie licytować na Allegro? Garść praktycznych porad

1. Rozpoznanie to podstawa

Jeżeli, tak jak ja, chcesz kupić używany sprzęt w bardzo dobrym stanie, to musisz poznać cenę nowego produktu. Następnie trzeba przejrzeć licytacje, które już trwają i się zakończyły. Końcowe ceny i ilość osób, które licytowały pozwolą Ci ustalić zainteresowanie danym produktem. Dla mnie to była bardzo pomocna informacja, gdyż udało się ustalić moją maksymalną stawkę za dane przedmioty.

2. Licytowanie na Allegro – raczej bez emocji

Emocje, tutaj trzeba je zostawić na boku. Zdaję sobie sprawę, że niektóre aukcje mogą podnieść trochę adrenalinę, ale pośpiech jest złym doradcą. Po za tym często można przelicytować i zamiast zrobić dobry zakup – przepłacimy. A tego nie chcemy.

3. Nie licytuj w trakcie trwania aukcji – dodaj ją do ulubionych

Nie warto licytować na samym początku aukcji. Po pierwsze – cena produktu szybko pójdzie w górę, a dwa – pokazuje zainteresowanie produktem. Lepiej na spokojnie obserwować ją np. w aplikacji mobilnej Allegro. Tutaj też jest informacja o ilości obserwujących, a więc masz informację o potencjalnych konkurentach.

4. Szukaj aukcji, które kończą się wcześnie rano

Ciężko znaleźć takie aukcje, ale czasami się udaje. Dla takich wczesnych aukcji jest bardzo duża szansa, że konkurencja zaśpi. Na Allegro ruch zaczyna się już po godzinie ósmej. Najwięcej sprzedawanych, kupowanych i licytowanych przedmiotów jest w niedzielę popołudniu!

5. O wygranej aukcji decydują grosze

Większość osób podczas licytacji podaje kwoty w złotówkach np. 5 zł, 20 zł, 45zł, 80 zł, 100 zł itp. Widziałem to kilka razy. Wystarczyło dodać kilka groszy na końcu by prowadzić w licytacji i nawet ją wygrać. W praktyce wygląda to tak, że zamiast podawać swoją maksymalną kwotę 100 zł podajesz np. 102,74 zł.

6. Jak licytować na Allegro? W ostatnich sekundach. Poważnie!

I to jest ostateczna i najważniejsza informacja dla Ciebie na temat skutecznego licytowania na Allegro. Sam się o tym kilkukrotnie przekonałem. Licytowanie o ostatnich sekundach można wykonać na dwa sposoby – automatyczny lub manualny.

Automatyczne licytowanie jest możliwe poprzez programy typu „snajper”. Owe „snajpery” działają tak, że podajesz link do swojej aukcji i program będzie licytować za Ciebie do określonej, maksymalnej kwoty. Jest to dobre rozwiązanie, bo nie angażujesz się emocjonalnie w przebieg licytacji. Tego typu oprogramowanie nie jest zabronione przez Allegro. Ba, sama platforma poleca korzystanie z tego typu softu!

W moim przypadku większość aukcji wygrałem licytując samodzielnie korzystając z aplikacji mobilnej. Kluczowy moment to licytacja na 20 sekund przed końcem. Skuteczność była bardzo dobra. Co więcej, 20 sekund okazało się idealnym odstępem czasowym nawet przy słabszym internecie na wsi! Zanim Allegro dostanie informację o nowej kwocie, to jeszcze trochę sekund minie i w efekcie licytujesz na 10 sekund przed końcem. W taki sposób właśnie wylicytowałem trochę elektroniki.

Mam nadzieję, że poradnik się przydał i Wasza skuteczność podczas licytacji na Allegro będzie znacznie większa.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj