Poradniki

Jak przeglądać Twitter bez logowania?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Twitter to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, z której chętnie korzystają gwiazdy, sportowcy czy politycy. Wiele osób może błędnie zakładać by przeglądać go potrzebne jest konto. Nic bardziej mylnego.

Na Twitterze można znaleźć mnóstwo ciekawych kont z różnych dziedzin. Założeniem tego portalu jest szybkie i konkretne przekazywanie informacji za pomocą treściwych, stosunkowo krótkich wpisów. Dzięki temu samo przeglądanie informacji jest bardzo przyjemne i niezwykle czytelne. Politycy lubią to.

Czy muszę mieć konto, aby przeglądać Twittera?

Są osoby, które Twittera przeglądają sporadycznie i posiadanie konta nie jest im niezbędne. Osobiście jednak zachęcam do zarejestrowania się w serwisie, bo można obserwować na prawdę ciekawe osoby (wg własnych zainteresowań).

Jeśli nie chcesz w żaden sposób logować się na Twitterze, jedyne, co musisz zrobić, to wejść na stronę twitter.com/explorer. W umieszczonej na górze wyszukiwarce możemy odszukać interesujący nas profil z ustawieniami publicznymi, natomiast pod wyszukiwarką znajdziemy posty i popularne hasztagi, których w danym dniu chętnie używają użytkownicy zalogowani na platformie.

Oczywiście, preferencje mogą ulec zmianie i po okresie używania Twittera bez konta możemy dojść do wniosku, że chcemy stać się jego użytkownikiem, a własne konto może okazać się przydatne. Cała rejestracja jest procesem bardzo prostym i intuicyjnym, dzięki czemu w dosłownie kilka chwil możesz stworzyć swoje konto. Tradycyjna rejestracja nie jest jednak jedyną opcją, która pozwala na korzystanie z tego portalu społecznościowego. Możemy także zalogować się przy pomocy konta, np. Google.

Posiadanie konta nie wiąże się jednak z obowiązkiem zamieszczania postów. Jako użytkownik możesz reagować na dane posty, przesyłać je dalej, czyli „retweetować”, komentować, a także obserwować konkretne osoby. Dzięki temu ich posty będą wyświetlane w pierwszej kolejności, co sprawia, że dostęp do interesujących treści jest ułatwiony.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj