Ciekawostki technologiczne Njusy

motorola przedstawia koncepcyjny zwijany smartfon na Lenovo Tech World 22

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas Lenovo Tech World ‘22 Motorola nakreśliła przyszłość innowacyjnych formatów urządzeń, prezentując nowy, koncepcyjny smartfon zwijany. Motorola jest pionierem w branży mobilnej już od ponad 90 lat i nieprzerwanie przoduje pod względem innowacyjności: od telefonów z klapką po łączność 5G.

Nowy, koncepcyjny smartfon zwijany to owoc pracy zespołu Motorola 312 Labs — wewnętrznej grupy w Motorola zajmującej się innowacjami, która zrzesza specjalistów od produktów, badań, wzornictwa i konstrukcji z całego świata. Zespół Motorola 312 Labs bada kilka obszarów najnowszych technologii, a w szczególności koncentruje się na opracowywaniu nowych formatów urządzeń, które będą zaspokajać potrzeby klientów i umożliwiać nowe doświadczenia.

W nowym smartfonie koncepcyjnym rozwinięto innowacje związane z wyświetlaczem i mechaniczne, które zastosowano w urządzeniach składanych. Wskazuje on kierunek fascynującego rozwoju dynamicznych formatów urządzeń.

Wizja smartfonów zwijanych

Motorola postrzega smartfony jako dopełnienie użytkowników — narzędzia, które umożliwiają adaptację do otoczenia i łatwe wykonywanie zadań. Obecnie marka inwestuje w elastyczne ekrany OLED, czyli pOLED, które oferują optymalne połączenie obrazu i komfortu. Tę ideę wyraża koncepcja smartfona zwijanego, którego ekran może przybierać trzy różne stany: rozwinięty, kompaktowy i podgląd, a zmieniać je można zwykłym naciśnięciem przycisku.

Mający zaledwie około 10 cm długości smartfon koncepcyjny skraca się do formatu mniejszego niż większość innych urządzeń klasy premium na rynku. Zarówno ekran o przekątnej 6,5” do wciągającej gry, jak i zmniejszony format do wygodnego przenoszenia to cechy świadczące o nieograniczonych możliwościach w zakresie tworzenia treści, rozrywki i nowej elastyczności małego urządzenia z otaczającym go ekranem.

Oprócz koncepcji zwijanego smartfona firma Lenovo zaprezentowała też koncepcyjny zwijany laptop. Zastosowano w nim podobną technologię, aby zwiększyć możliwości pracy wielozadaniowej i przeglądania Internetu, zachowując kompaktowe wymiary. Więcej informacji o koncepcji zwijanego laptopa można znaleźć w Lenovo StoryHub.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj