Poradniki

iPhone – jak włączyć i wyłączyć NFC?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Użytkownicy telefonów z Androidem mają niemal pełną kontrolę nad swoim telefonem. Mogą zarządzać każdą opcją swojego telefonu. Jest to między innymi punkt zgrzytu iPhone’ów, bo niektóre funkcje są mocno ograniczone. Podobnie jest z NFC w iPhone. Jak ją włączyć i wyłączyć?

Co to jest NFC?

NFC, to angielski skrót Near Field Communication, powstało na bazie technologii identyfikacji radiowej (RFID). Ta technologia jest wykorzystywana m.in. w telefonach do komunikacji z terminalami płatniczymi. Oczywiście zastosowanie tej technologii jest znacznie większe.

NFC działa w odległości do kilku centymetrów pomiędzy urządzeniami.

Jak włączyć i wyłączyć NFC w iPhone?

Odpowiedź jest prosta. I nie ma znaczenia, który model iPhone posiadasz – 11, 12, 13 czy 14.

Producent nie przewidział takiej opcji (nie da się). Opcja NFC w iPhone’ach jest włączona cały czas. Nie ma też możliwości wyłączenia tej opcji. Dzięki temu mamy pewność, że każda próba używa karty z aplikacji Wallet będzie udana (chyba, że nie mamy środków na karcie – ale to już inna historia).

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj