Njusy Telefony

Co to jest Nothing Phone?

Pinterest LinkedIn Tumblr

O telefonie Nothing Phone zrobiło się w ostatnim czasie bardzo głośno. To produkt nowego producenta smartfonów. Wszystko za sprawą jego plecków, które sprawiają, że nie można przejść obojętnie obok tego telefonu. Co to jest Nothing Phone i dlaczego zrobiło się wokół niego tyle szumu (hype’u)?

Co to jest Nothing Phone?

Kto stoi za Nothing Phone?

Carl Pei jest odpowiedzialny za to całe zamieszanie. Osoby, które nie znają tej osoby, to szybko wytłumaczę, że to współzałożyciel marki OnePlus. W 2021 opuścił ją aby 27 stycznia 2021 założyć firmę o dźwięcznej nazwie Nothing (ang. nic). Ideą jaka przyświecała mu to „usunięcie barier pomiędzy ludźmi a technologią”.

Pierwsze informacje na temat smartfona od Nothing zaczęły pojawiać się w marcu 2022 roku podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Wcześniej firma ogłosiła partnerstwo z Qualcomm, dzięki czemu ich telefony będą wyposażone w odpowiednie czipy. Kolejną ważną datą jest 23 marca, na którym firma Nothing zapowiedziała swój pierwszy smartfon.

Następnie, podczas The Art Basel Show w Bazylei (Szwajcaria), 20 czerwca 2022 roku ukazał się projekt Nothing Phone (1). W tym samym czasie firma zapowiedziało kolejny event na 12 lipca, podczas którego będą podane szczegóły telefonu (cena i specyfikacja). Ta data okazała się być jego premierą.

Co to wyróżnia Nothing Phone pośród konkurencyjnych model, to plecki, które zostały nazwane Glyph Interface.

Glyph Interface

Cechą charakterystyczną Nothing Phone’a (1) jest jego przezroczysty design na tzw. pleckach. Dzięki temu użytkownik telefonu można zobaczyć co kryje się pod obudową. Obudowa, to jednak nie wszystko. Na tylnej obudowanie znajdują się 900 diod LED, które reagują na muzykę i służą jako forma powiadomienia. Informują też o ładowaniu się telefonu.

Firma nawet stworzyła specjalną funkcjonalność o nazwie „flip to glyph”, który wycisza telefon, a informacje o powiadomieniach są wyświetlane na tylnej obudowie.

I ta funkcjonalność zrobiła szum medialny wokół tego produktu. Trzeba przyznać, że jest ta rzecz, która mocno się różnia. A to czy jest funkcjonalna, to już zupełnie inna sprawa.

A tak, to zwykły smartfon z Androidem na pokładzie

I to w sumie wszystko jeśli chodzi o Nothing Phone (1). Konstrukcja telefonu przypomina iPhone’a 12. Wyposażony w autorską nakładkę o nazwie NothingOS.

Bateria o pojemności 4500 mAh z ładowaniem 33W, co pozwala naładować 50% w 30 minut a do 100% potrzebuje 70 minut.

Sercem Nothing Phone’a (1) jest czip Qualcomm Snapdragon 778G+.

Ekran o przekątnej 6.5 cala, rozdzielności 1080 x 2400 z „hole display” oraz odświeżaniem 120 Hz.

Telefon posiada 50-megapikselowe aparaty (główny i ultraszeroki). Główny aparat jest wyposażony optyczną stabilizację obrazu i jest w stanie nagrywać wideo 4K przy 30 fps i FHD przy 60 fps. Z tyłu telefonu znajduje się czerwona dioda LED, która świeci się podczas nagrywania wideo.

Nothing Phone w Polsce – czyli gdzie kupić?

W Polsce można kupić Nothing Phone (1) za 2299 zł w konfiguracji 8/128 GB lub 2619 zł za 12/256 GB. Trzeba przyznać, że całkiem sporo jak na telefon bez mini-jacka.

Jeżeli chcecie go mieć, to polecam sprawdzić na Ceneo, gdzie będą najlepsze ceny:

Nothing Phone (1) 8/128 GB Sprawdź na Ceneo
Nothing Phone (1) 12/256 GB Sprawdź na Ceneo

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj