Ciekawostki technologiczne

Mercedes ///AMG wezwał policję zaraz po wypadku

System eCall działa
Pinterest LinkedIn Tumblr

Pamiętacie, jak pisałem o tym, że Volvo planuje wprowadzić system, który będzie wzywać policję gdy systemy wykryją pijanego kierowcę? Okazuje się, że inni producenci już wprowadzili podobne rozwiązania.

Jak podało RMF FM, elbląscy policjanci dostali nietypowe wezwanie do wypadku. O zdarzeniu poinformował ich samochód sprawcy – w tym przypadku był to Mercedes ///AMG. Do zdarzenia doszło w jednej z elbląskich centrów handlowych, a dokładniej w parkingu podziemnym. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Skąd auto wiedziało by wezwać służby ratunkowe? System eCall

Wszystko za sprawą systemu SOS – eCall, który jest obowiązkowo instalowany w każdym, nowym samochodzie od 1 kwietnia 2018. Po wykryciu wypadku system łączy się z numerem alarmowym 112 i wysyła takie informacje jak lokalizacja pojazdu, liczba pasażerów w samochodzie, czas zdarzenia, nr VIN i inne.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj