Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Poradniki Praca

Rządowa pomoc (dodatek) 500 zł dla nauczyciela na sprzęt komputerowy. Co można kupić?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Rząd na jednej z konferencji prasowych dotyczących epidemii koronawirusa powiedział, że nauczycie dostanie 500 zł na sprzęt komputery. Znane są już szczegóły tego dodatku. Na blogu podpowiadam co nauczyciel mógłby kupić.

Najważniejsze informacje na temat dodatku 500 zł dla uczycieli na zdalną naukę

Rządowe wsparcie dla nauczycieli na naukę zdalną w pigułce:

  • Na ten cel rząd ma przeznaczyć ok. 300 mln zł dodatkowych środków.
  • Mechanizm refundacji kosztów ma być bardzo prosty – nauczyciel będzie musiał złożyć dyrektorowi wniosek z dowodem zakupu.
  • Jeżeli nauczyciel zrobił jakieś zakupy przed informacją o tym dodatku, to też będzie mógł ubiegać się o ich refundację.
  • Ważne będą rachunki i faktury za materiały i narzędzia, które nauczyciel kupił od 1 września do 7 grudnia 2020 r. Dodatkowo imienne dowody zakupu będą niezbędnym uzupełnieniem wniosku o refundację poniesionych wydatków.
  • Zwrot na konto bankowe nauczyciela ma pojawić się najpóźniej do końca tego roku.

Na co może wydać nauczyciel ten dodatek 500 zł?

Co prawda trzeba czekać na odpowiednie rozporządzenie, ale można się domyślać, że będą to między innymi:

Źródło: kuratorium.waw.pl

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj