Poradniki

Dlaczego‌ ‌warto‌ ‌kupić‌ ‌portfel etui?‌

Pinterest LinkedIn Tumblr

Opiszę dziś gadżet, który spodoba się każdemu. Nic dziwnego, jest to rzecz wielofunkcyjna, w której możesz umieścić wszystko, czego potrzebujesz i zabrać ze sobą na miasto, do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. O czym mowa? O portfelu z etui na telefon!

Portfel z etui na telefon?!

Cóż to takiego? Jest to z jednej strony etui, a z drugiej portfel. Łączy dwie funkcjonalności – posiada miejsce na umieszczenie telefonu, a także kart. Zazwyczaj możesz w nich umieścić kilka kart, często znajdzie się także miejsce na banknoty, a w niektórych modelach nawet na monety!

Czytaj także: Jakie etui do iPhone 12?

Etui portfelowe ochroni telefon

  • Portfel etui na telefon zapewnia dobrą ochronę telefonowi.
  • Chroni go bardzo dobrze z boku i z tyłu – dzięki temu, że umieszczasz sprzęt tak, jak w klasycznych etui typu plecki.
  • Taka obudowa posiada jednak także ruchomą część, która zakrywa ekran. Dzięki temu możesz być spokojny o swój telefon.
  • Etui portfelowe jest zazwyczaj wykonane z porządnego, grubego materiału lub skóry, co sprawia, że nawet upadek może okazać się niegroźny dla smartfona.

Jeśli jednak martwisz się o ekran – który mimo wszystko może być narażony na rysy czy pęknięcia, warto dokupić przynajmniej folię, a najlepiej szkło ochronne. Dzięki temu spokojnie możesz wrzucić całą zawartość do torby i nie przejmować się ewentualnymi uszkodzeniami.

Wielofunkcyjność dzięki obudowie portfelowej

Poza ochroną smartfona, etui na telefon i karty ma przewagę nad innymi obudowami w kwestii wielofunkcyjności. Umieścisz w nim karty kredytowe, dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy – wszystko to, co na co dzień nosisz w portfelu. Nieco większe i pojemniejsze modele często mają jeszcze dodatkowe przegródki, w których bez problemu schowasz zapas gotówki.

Kupując takie etui, zyskujesz więcej miejsca w torebce. Ucieszy to specjalnie Panie, które szykują się na specjalną okazję, np. ślub. Na takie okoliczności często wybierają małe torebki, typu kopertówek. Każda dziewczyna wie, że znalezienie w niej miejsca na telefon, portfel, chusteczki i kosmetyki często graniczy z cudem. Etui portfel na telefon pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca!

Nie tylko panie skorzystają na tym rozwiązaniu. Także Panowie mogą być zadowoleni. Większość z nich bierze ze sobą na co dzień tylko to, co zmieści się im do kieszeni. Jeśli w jednym miejscu umieszczą zarówno telefon i pieniądze oraz dokumenty, to zyskają sporą wygodę. Wszystko pod ręką w jednym miejscu! I nie trzeba pamiętać o spakowaniu kilku przedmiotów, a jedynie jednego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui portfel?

Zadanie takiego etui nie jest proste – ma chronić zarówno telefon, jak i nasze pieniądze czy dokumenty. Dlatego nie powinniśmy wybierać pierwszego lepszego modelu, a taki, który będzie porządny i solidny. Dlatego zwróć przed zakupem uwagę, czy materiał jest wytrzymały, czy nie wytrze się za szybko, jak wyglądają szwy – czy są grube i pewne. Zastanów się także, co będziesz chciał umieścić w takim portfelu. Jeśli zamierzasz umieścić tam kilka kart, różne dokumenty i pieniądze, to koniecznie wybierz model, który będzie odpowiednio pojemny.

Oczywiście kolor i model też mają znaczenie. Wiele etui portfelowych występuje w kolorze czarnym, czyli najbardziej uniwersalnym, na którym nie widać tak  szybko plam czy zniszczeń. Praktycznie zawsze możemy wybrać jakiś skromniejszy model, ale jeśli wolimy coś bardziej wyzywającego, też z pewnością znajdziemy taki model.

Zdecydowanie polecamy etui portfel dla każdego, kto lubi wielofunkcyjność i podoba mu się pomysł trzymania wszystkiego w jednym miejscu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj