Ciekawostki technologiczne

W tym Kościele zapłacisz kartą za ślub i chrzest

Pinterest LinkedIn Tumblr

Takie wiadomości lubię. Wierni Kościoła anglikańskiego nie będą musieli płacić gotówką za takie sakramenty jak ślub czy chrzest. W ponad 16 000 kościołów, katedr i innych miejsc kultu religijnego będzie można płacić zbliżeniowo oraz Apple Pay i Google Pay.

Oczywiście najpierw trzeba podpisać odpowiednią umową z jednym z operatorów takich terminali płatnicznych. Tymi operatorami są dwie firmy SumUp i iZettle.

Testy płatności bezgotówkowych trwały od zeszłych wakacji w 40-tu parafiach. Kilka dni temu przedstawiciele Kościóła anglikańskiego ogłosili, że są gotowi do wdrożenia tego rozwiązania we wszystkich swoich kościołach.

Tym ruchem Kościół chce wyjść na przeciw trudnościom z jakimi spotykają się młodsi wierni. Często nie mają oni przy sobie gotówki by rozliczyć się z parafią za różnego rodzaju usługi takie jak: chrzesty, śluby czy gazetki.

Miło jest czuć się częścią XXI wieku. Kiedy przychodzi do nas młoda para, aby omówić swoje małżeństwo, to nie muszę już wysyłać do najbliższego bankomatu by wypłacili 49 funtów. Ponadto, jeśli ludzie płacą kartami, to nie ma możliwości by te pieniądze przepadły.

Alison Davie, sekretarz w kościele św. Jerzego w Stamford w hrabstwie Lincolnshire

Co więcej, będzie możliwość składania darowizn na rzecz parafii przez takie terminale.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj