Google Poradniki

Jak długo trwa usunięcie strony z Google?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawialiście się ile potrzeba czasu by usunąć stronę z Google? Od momentu zgłoszenia do momentu jej usunięcia z wyników wyszukiwania? Google odpowiedziało na to pytanie.

Zanim przejdę do meritum sprawy, należy na początku zaznaczyć, że usunąć stronę z Google może tylko jej właściciel przez Google Search Console. Innej opcji nie ma.

Na Twitterze pojawiła się odpowiedź od samego Google w którym koncern potwierdził, że usunięcie strony z Google jest możliwe już w mniej niż 24 godziny.

Taka, w miarę szczegółowa, odpowiedź była możliwa dzięki pytaniu jednego z programistów, który zauważył, że jego strona nad którą pracował została zaindeksowana (a nie powinna).

Skorzystanie z Google Search Console to najszybsza droga do usunięcia niechcianej strony, jednak nie jest to trwała metoda.

Warto tutaj dodać jeszcze jedną uwagę. To, że zgłosisz stronę do usunięcia i Google ją usunie, to jedno. Musisz jeszcze pamiętać by ona fizycznie zniknęła z Twojego serwera, sklepu, bloga. W przeciwnym wypadku strona pojawi się w Google.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj