Bez kategorii

W Tokio powstała niezwykła kawiarnia 2D Cafe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli ktoś z Was wybiera się do Tokio w najbliższym czasie, to mam bardzo dobrą wiadomość. W tym mieście została otwarta kawiarnia 2D, której wnętrze wygląda na szkic na papierze.

Większości osobom, w tym mnie, Japonia kojarzy się z samurajami, ninja oraz mangą i anime. W samej stolicy Japonii można znaleźć restaurację w stylu anime „Sailor Moon” (w Polsce było to emitowane pod tytułem „Czarodziejki z Księżyca”). Jest też restauracja, która jest obsługiwana przez roboty.

Mieszkańcy Tokio jak i turyści teraz będą mieli nowy punkt na mapie, który trzeba będzie zobaczyć. Jest nim kawiarnia 2D Cafe. To co ją wyróżnia pośród innych takich miejsc,  to niesamowite wnętrze. Wygląda ono jakby było żywcem wyjęte z kartki papieru.

Cały projekt wnętrza kawiarni 2D, to jedna wielka iluzja. W projekcie wykorzystano kilka sztuczek by oszukać naszą percepcję. Wszystkie płaskie powierzchnie takie jak podłogi, nogi i blaty stołów czy krzesła są białe. Z kolei krawędzie wszystkich mebli są nierównymi, czarnymi liniami które przypominają ślad ołówka. Finalny efekt jest taki, że wnętrze wygląda jak by było jednym, wielkim szkicem. Oczywiście zadbano o takie szczegóły jak zasłony do okien czy kwiatki – one też są „sztuczne” (tj. narysowane).

Na szczęście wszystkie posiłki są 3D, prawdziwe i jadalne. Myślę, że kawiarnia będzie (jeśli już nie jest) popularna i niebawem Internet zostanie zalany zdjęciami ich wnętrza. Bardzo oryginalne i wyjątkowe miejsce. Na zdjęciach wygląda super a na żywo efekt może być jeszcze większy.

Po więcej zdjęć odsyłam na soranews.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj