Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl zaprasza na wspólne retrogranie w takie hity jak Super Mario Bros., Chip ‘n’ Dale, Pac-man, Tetris i wiele, wiele innych podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

Będzie można także obejrzeć unikalne eksponaty takie jak Vectrex – konsola z wbudowanym monitorem kineskpowym, Atari Jaguar, przenośną konsolę Sega Gamegear z tunerem TV, niedoceniony Atari Lynx a także wszystkie retro konsole ze stajni Nintendo. Do dyspozycji odwiedzających przeznaczone będzie 5 stanowisk z konsolami do grania a do obejrzenia czekać będzie ponad 100 eksponatów!

Zapraszamy zarówno starszych graczy jak i tych najmłodszych już 19 maja 2018 roku od godziny 17:00 do 22:00 do naszego Muzeum, które mieści się przy ulicy Adama Grzymały-Siedleckiego 27 w Bydgoszczy.

Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl istnieje od 2011 roku, przez 7 lat funkcjonowało w przestrzeni wirtualnej. We współpracy z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy a także Domem Kultury Modraczek oraz Akademicką Przestrzenią Kulturalną WSG organizowało na przestrzeni ostatnich 4 lat cieszące się dużą popularnością bydgoszczan wystawy konsol i gier wideo. Od maja 2018 roku Muzeum posiada własny lokal, który mieści się przy ulicy Adama Grzymały-Siedleckiego 27 w Bydgoszczy. Jest to pierwsze Muzeum Konsol, które powstało w północnej Polsce.