Ciekawostki technologiczne

Ojciec postawił nagrobek w kształcie iPhone’a swojej zmarłej córce

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ojciec postanowił postawić niezwykły nagrobek swojej zmarłej córce przedstawiający iPhone’a. Tym samym wprowadził w zakłopotanie odwiedzających cmentarz. Akcja dzieje się w Rosji.

Blisko półtorametrowy, wykonany z bazaltu pomnik przedstawiający iPhone’a można zobaczyć na cmentarzu w mieście Ufa w Rosji. Co więcej, przód tego „telefonu” przedstawia tapetę ze zmarłą kobietą. Z tyłu znajduje się kod QR.

Został on postawiony na grobie zmarłej 25-letniej Rity Shameev przez jej ojca. Tym pomnikiem ojciec zmarłej chciał pokazać jak bardzo kochała (lub była uzależniona?) swój telefon.

Nie trzeba chyba wspominać jakie są odczucia Rosjan patrzących na pomnik przedstawiający amerykańską myśl techniczną? Jeden z lokalnych producentów nagrobków skomentował to w następujący sposób:

Myślałem, że mam halucynacje. Jak na naszym cmentarzu mógł nagle pojawić się amerykański smartfon? I do tego taki ogromny?

Autorem tego pomnika prawdopodobnie jest Pavel Kalyuk z Nowosybirska, który specjalizuje się w tego typu pomnikach. Jego firma zaprezentowała próbkę swoich możliwości podczas targów pogrzebowych w Nowosybirsku. Od tamtego czasu nie narzekają na brak zleceń.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj