Ciekawostki technologiczne Poradniki

Lokalizatory bluetooth – jakie mają zastosowanie i jak z nich korzystać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Lokalizator bluetooth to niewielkie urządzenie, którego działanie polega na łączności poprzez bluetooth i przesyłaniu sygnału o lokalizacji za pomocą GPS. Lokalizatory, korzystające z technologii bluetooth, mają bardzie wiele zastosowań, które przedstawimy w tym artykule. W jakich sytuacjach w codziennym życiu przydadzą się nam lokalizatory bluetooth? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Lokalizator bluetooth a zagubione klucze

Lokalizator bluetooth posiada bardzo wiele zastosowań, z których najczęstszym wydaje się być pomoc w odnalezieniu zagubionych kluczy. Każdy kto takie klucze posiada, wie jak łatwo można je zapodziać. Wystarczy wrzucić je do torby z zakupami lub zostawić w samochodzie. Często zdarza się także, że portfel lub klucze wypadają nam z kieszeni. Znalezienie takich małych rzeczy w ogrodzie, a nawet w domu to nie małe wyzwanie. W takiej sytuacji z pomocą lokalizatora bluetooth natychmiastowo odnajdziemy zgubę, bez zbędnych nerwów i stresu. Lokalizator odnajdzie każdą rzecz, którą zagubimy zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w miejscach bardzo od nas oddalonych. Wystarczy, że przypniemy go do danego sprzętu, a jego zagubienie nie będzie już dla nas problemem.

Lokalizator bluetooth a ochrona pupila

Lokalizator bluetooth posiada bardzo małe rozmiary. Dzięki temu może być przypięty do obroży psa, kotka lub innego zwierzaka. Lokalizator nie będzie wyczuwalny dla naszego pupila, a my będziemy mieć gwarancję, że odnajdziemy go nawet jeśli się zgubi. Lokalizator szczególnie przyda się w przypadku zwierząt uciekających z domu, a także podczas spaceru. Psy lubią eksplorować teren, a niektóre zapachy są dla nich tak intensywne, że biegną one, aż znajdą ich źródło. W ten sposób piesek może uciec nam podczas spaceru. Takich sytuacji może być więcej, jednak stosując lokalizator możemy bez problemu znaleźć zgubionego pupila.

Jak czuwać nad lokalizacją dziecka?

Lokalizatory stosuje się także po to, by móc kontrolować położenie dziecka. Gdy nasze dziecko jest w szkole, świetlicy, na wycieczce czy nawet u znajomych, możemy stale monitorować jego położenie. Sprawdzając lokalizację dziecka, mamy pewność, że znajduje się ono w miejscu, w którym powinno być. Taka opcja jest szczególnie przydatna podczas dalszych wyjazdów potomka. Nasza pociecha może także uciec ze szkoły lub pójść do znajomych bez informowania nas o tym. Lokalizator bluetooth pozwoli nam sprawdzić położenie dziecka, co będzie mogło posłużyć także jako tester. Nie musimy ujawniać dziecku, że wiemy gdzie było. Warto wysłuchać jego wersji, a dzięki wiedzy jaką uzyskaliśmy stosując lokalizator, będziemy mogli zweryfikować prawdomówność potomka.

Lokalizator bluetooth – co jeszcze oferuje?

Lokalizator posiada bardzo wiele zastosowań. Warto wspomnieć także o problemie odnalezienia samochodu zaparkowanego na zatłoczonym parkingu. W dużych centrach handlowych lub szpitalach takie parkingi zajmują bardzo dużo przestrzeni i często znalezienie samochodu oznacza zapamiętanie numeru i litery alfabetu, przypisanych do danego miejsca parkingowego. Lokalizator bluetooth może natomiast ułatwić takie poszukiwania.

Lokalizator bluetooth to bardzo przydatne urządzenie, które pozwala na rozwiązanie wielu problemów dnia codziennego. Najczęstsze problemy to zgubienie małych przedmiotów, takich jak klucze, portfel czy pendrive. Są to bardzo ważne przedmioty, często posiadające wrażliwe dane na nasz temat. Znalezienie ich jest więc sprawą priorytetową. Lokalizatory są przydatne także w innych sytuacjach, takich jak czuwanie nad lokalizacją pupila lub dziecka.

Artykuł został napisany przez producenta NotiOne oferującego mini lokalizatory bluetooth.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj