LEGO Njusy

Lego „Gwieździzda noc” (21333) już 1 czerwca w sprzedaży

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na dzień dziecka Lego wypuszcza kilka fajnych zestawów. Jednym z nich jest Lego „Gwieździsta noc” Vincenta van Gogha z serii IDEAS. Coś czuję, że zestaw może cieszyć się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci.

Tym razem duńska firma stworzyła swoją wersję znanego na całym świecie obrazu autorstwa van Gogha pt. „Gwieździsta noc”. Dzieło to znajduje się w Museum od Modern Art w Nowym Jorku.

Zestaw jest w formie prawdziwego obrazku, który można powiesić na ścianie. Wyjątkowość zestawu 21333 polega na głębi. Dzieło jest wielowarstwowe, dzięki temu będzie można lepiej poznać obraz oraz dotknąć.

Stworzony i wybrany przez fanów Lego

Zestaw „Gwieździsta noc” trafił do sprzedaży dzięki fanom klocków. Nie wiem czy wiecie, ale firma umożliwia dzielenie się swoimi pomysłami na zestawy. Społeczność fanów może potem na najlepsze projekty głosować. Jeżeli zdobędzie określoną liczbę głosów, to taki zestaw może trafić do portfolia firmy. Tak też było w przypadku zestawu 21333.

W opisie tych klocków można doczytać, że swoją cegiełkę dołożyło samo muzeum w którym obecnie znajduje się obraz holenderskiego malarza z 1889 roku.

Dane techniczne Lego 21333 „Gwieździzda noc” oraz cena

Model obrazu van Gogha z klocków LEGO® ma ok. 28 cm wysokości, 38 cm szerokości i 12 cm głębokości i można go postawić albo powiesić na haczyku na ścianie. Składa się z 2316 elementów. Dodatkowo w pudełku znajdziemy regulowaną podstawkę na minifigurkę Vincenta van Gogha, która trzyma pędzel i paletę oraz sztalugę z nadrukowaną miniaturową wersją „Gwiaździstej nocy”.

Zestaw został wyceniony na 799,99 zł. Do oficjalnej sprzedaży trafi od 1 czerwca. Zestaw będzie można jednak kupić nawet od 25 maja o ile jest się w programie Lego VIP (czyli posiadasz konto na lego.com).

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj