LEGO Programowanie

Nowe LEGO Droid Commander z R2-D2 będzie uczyć dzieci programować

Pinterest LinkedIn Tumblr

LEGO BOOST to klocki, z których dzieci tworzą modele z silnikami i czujnikami, a potem puszczają je w ruch przy pomocy prostych, opartych na ikonach kodów poleceń. We wrześniu firma wprowadzi na rynek nowe „roboty”. Wśród nich będzie m.in. R2-D2. Wszystko po to by uczyć dzieci programować.

LEGO STAR WARS Droid Commander

Jeżeli jesteś fanem sagi Star Wars i chcesz się nauczyć programować lub pomóc swojemu dziecku, to ten nowy zestaw może być dla ciebie. W nowej serii – Droid Commander – będą dostępne R2-D2, droid GONK oraz Mouse Droid. Każdy z tych droidów będzie programowalny za pomocą aplikacji Lego Boost.

Warto tutaj dodać, że obecna seria Lego Boost posiada aktualnie tylko jednego, programowalnego robota. Nowa seria wprowadza produkty licencjonowane, które zwiększają atrakcyjność. Tak produkt prezentuje się na oficjalnym filmie reklamowym:

Wymiary droidów z serii LEGO STAR WARS Droid Commander przedstawiają się następująco.
  • R2-D2 będzie wysoki na 20 cm i szeroki na 14 cm.
  • LEGO® Gonk Droid – 18 cm wysokości, 9 cm szerokości oraz 16 cm długości.
  • LEGO Mouse Droid 14 cm wysokości, 9 cm szerokości oraz 17 cm długości.

Dobra wiadomość jest taka, że LEGO STAR WARS Droid Commander będzie do kupienia już od 1 września br. Sugerowana cena to 199 euro czyli około 850 zł.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj