Poradniki Technologie w bankowości

Co to jest karta PaySafeCard – jak działa i gdzie ją kupić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z płatności internetowych, więc jeżeli znajdujesz się w tej grupie koniecznie powinieneś zapoznać się z metodą PaySafeCard. Ten sposób dostępny jest, aż w 50 krajach świata, a jego rozwój wciąż trwa. PaySafeCard to z całą pewnością jedna z bezpieczniejszych metod płatności za zakupy w sieci, czy sklepach. Jeżeli nigdy nie miałeś styczności z tą metodą, z poniższego artykułu dowiesz się czym tak naprawdę jest PaySafeCard i jak działa.

Co to jest PaySafeCard?

Coraz więcej ludzi stawia na płatności internetowe, lecz niektórzy nie są w stu procentach przekonani do takiego rozwiązania, lub po prostu boją się podpinać swoje karty płatnicze do aplikacji, bądź stron internetowych. Dlatego, takim osobom przydatny może się okazać PaySafeCard. Z pewnością zastanawiasz się co to w ogóle jest?

Otóż, PaySafeCard to nic innego jak specjalna karta przedpłacona, która posiada kod składający się z 16 znaków. Jest to bezpieczny środek płatniczy służący do płacenia za zakupy w internecie, bez przymusowego podawania swoich danych osobowych. Nie wymaga również podawania danych wrażliwych, czy danych kart kredytowych. Taką kartę można założyć w usłudze PaySafeCard, a następnie zasilić ją gotówką. Dostępnych jest pięć rodzajów kart o kwotach 20, 30. 50, 100, 200 zł. Płatności dokonuje się tak samo jak w przypadku tradycyjnej karty, lecz nie ma możliwości doładowania inną kwotą jak dostępne nominały.

PaySafeCard (20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł) na Ceneo Porównaj ceny

Jak działa PaySafeCard i gdzie można ją kupić?

Aby korzystać z konta PaySafeCard w pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie internetowej, lub w aplikacji mobilnej. Po prawidłowej weryfikacji będziemy mogli przejść do uzupełnienia wirtualnego portfela wybraną przez nas kwotą z pięciu dostępnych nominałów. Jednak by tego dokonać należy zakupić specjalne kody o różnych nominałach pieniężnych. Zakupione kody pozwolą nam zasilić konto, a zakupić je możemy w popularnych sieciach handlowych, takich jak POLOmarket, Pepco, Żabka, na poczcie, czy w kiosku Ruchu. Pełna lista sklepów dostępna jest na stronie PaySafeCard, co więcej, gdy wpiszemy swój aktualny adres na mapie pojawią się najbliższe punkty w okolicy naszego miejsca zamieszkania, gdzie możemy nabyć kody.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj