Poradniki Telefony

Jaka Motorola do 1000 zł? TOP 4

Pinterest LinkedIn Tumblr

W naszym życiu przychodzi w końcu moment, kiedy decydujemy się na zakup nowego telefonu. Zanim dokonamy wyboru, staramy się znaleźć dla siebie odpowiedni model. Szukając go, zwracamy uwagę na markę, cenę czy specyfikację produktu. Dla fanów i ludzi zainteresowanych zakupem telefonu od Motoroli, poniżej znajduje się lista czterech wybranych modeli, które są zdecydowanie warte uwagi. Cena każdego z nich nie przekracza 1000 zł.

Opisywane przeze mnie telefony Motoroli do 1000 zł:
  1. Motorola Moto G8 Power
  2. Motorola Moto E7 Plus
  3. Motorola One Action
  4. Motorola One Vision

Parę słów o Motoroli

Motorola jest amerykańskim przedsiębiorstwem, które zostało założone 25 września 1928 roku. Siedziba firmy mieści się w Schaumburgu, które leży na przedmieściach Chicago. Na początku swej działalności firma znana była jako producent elementów półprzewodnikowych, ale obecnie Motorola jest kojarzona z produkcją telefonów komórkowych, których jako pierwsza rozpoczęła produkcję na masową skalę.

Przed erą Nokii to ten producent dominował na rynku telefonów komórkowych, a złote czasy firmy przypadły na lata 90. ubiegłego wieku. W ciągu kolejnych lat pozycja Motoroli na rynku stopniowo spadała. W 2011 roku firma została kupiona przez Google, ale po trzech latach sprzedano ją dla Lenovo. Nie zmienia to faktu, że ich smartfony cieszą się na świecie uznaniem i szacunkiem.

Modelami, które cieszą się największą popularnością są te z serii Moto. Z tej serii opiszę po krótce dwa modele. Będą też jeszcze dwa inne modele warte uwagi.

Zobacz też: Jaki telefon do 1000 zł?

Motorola Moto G8 Power – idealna do zdjęć

Motorola Moto G8 Power to bardzo dobre urządzenie w swojej cenie. Najbardziej imponuje bateria o mocy 5000 mAh, pozwalająca pracować na jednym ładowaniu przez kilka dni. Nie można nic złego powiedzieć o wyświetlaczu, którego przekątna wynosi 6,2 cala, a on sam wykonany w technologi IPS i jest w stanie zaoferować rozdzielczość Full HD plus. Poza tym ekran jest sporego rozmiaru i wypełnia większą część urządzenia. W kwestii aparatu, omawiany model Motoroli dysponuje 4 obiektywami:

  • aparatem głównym o rozdzielczości 16 Mpix,
  • teleobiektywem o rozdzielczości 8 Mpix,
  • obiektywem szerokokątnym o rozdzielczości 8 Mpix
  • oraz obiektywem Macro o rozdzielczości 2 Mpix.

Ten model Motoroli idealnie sprawdzi się do zdjęć.

Motorola Moto G8 Power została wprowadzona na rynek w I kwartale 2020 roku. Cena produktu oscyluje w granicach 800 zł.

Czytaj także: Jaki telefon do 500 zł?

Gdzie kupić Motorolę Moto G8 Power?

Motorola Moto E7 Plus

W przypadku Motoroli Moto E7 Plus na szczególną uwagę zasługuje duży ekran o przekątnej 6,5 cala. Obraz wyświetlany na telefonie jest w rozdzielczości HD+ (1600 x 720 pikseli). Moto E7 Plus oferuje podwójny aparat, składający się z głównego aparatu o rozdzielczości 48 Mpix oraz aparatu pomocniczego o rozdzielczości 2 Mpix. W telefonie zastosowano również baterię o mocy 5000 mAh, co przekłada się na bardzo długi okres używania telefonu bez konieczności ładowania. Model Moto E7 Plus zadebiutował na rynku w III kwartale 2020 roku. Cena, jaką trzeba za niego zapłacić to około 600 zł.

Gdzie kupić Motorolę Moto E7 Plus?

Motorola One Action

Model wyróżnia się zastosowaniem w nim innowacyjnego aparatu akcji z technologią Quad Pixel, która pozwala na nagrywanie filmów w trybie pionowym. Ów obietyw posiada rozdzielczość 16 Mpix. Oprócz niego, telefon posiada dwa inne obiektywy: aparat główny o rozdzielczości 12 Mpix oraz obiektyw dotykowy o rozdzielczości 5 Mpix, służący do obsługi głebi ostrości. One Action posiada wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala i pozwala generować obraz o rozdzielczości Full HD plus (2520 X 1080 pikseli). Bateria nie jest tak pojemna, jak w modelach Moto G8 Power oraz Moto E7 Plus, gdyż wynosi 3500 mAh. W gruncie rzeczy jest to wynik przyzwoity. Model wszedł na rynek w III kwartale 2019 roku. Za Motorolę One Action trzeba obecnie zapłacić około 850 zł.

Gdzie kupić Motorolę One Action?

Motorola One Vision

Ostatni z omawianych smartfonów Motoroli, który w tej półce cenowej jest jednym z najlepszych. Zastosowana w nim bateria ma taką samą pojemność, co ta w modelu One Action i w zupełności wystarcza na intensywny dzień użytkowania. Telefon posiada wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 6,3 oraz rozdzielczości 2520 x 1080 pikseli. Model posiada dwa obiektywy: aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix oraz obiektyw pomocniczy o rozdzielczości 5 Mpix, służący do obsługi głębi. Na rynek model został wprowadzony w II kwartale 2019 roku. Obecnie trzeba za niego zapłacić około 1000 zł.

Gdzie kupić Motorolę One Vision?

Jak widać, jest w czym wybierać. Motorola cały czas produkuje nowe telefony i nie odstępują funkcjonalnością od tego co oferuje konkurencja w tym samym segmencie. Który model Motoroli jest najlepsze wg Ciebie? Piszcie w komentarzach swoje propozycje!

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj