Poradniki

Jak zablokować numer telefonu na Android i iOS?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj numer telefonu można przypisać konkretnej osobie. Można powiedzieć, że to taki identyfikator. Problem pojawia się, że często ten numer telefonu musimy podać w różnych miejscach. Czasami nie zawsze chcemy to zrobić, czasami jesteśmy „zmuszeni” to zrobić by dostać zniżkę na opłatę rachunku. Opcja zablokowania numeru telefonu może być przydatna.

Blokować można upierdliwych telemarketerów a nawet znajomych. Z telemarketerami jest o tyle problem, że jeżeli raz zgodziliście się na rozpowszechnianie numeru, to szybko on jest „sprzedawany” innym firmom. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i sukcesywnie blokować nowe numery telefonu.

Blokowanie numeru – jak to działa?

Zablokować niechciany numer możemy zarówno na telefonie z systemem Android, jak i tych z systemem iOS. Konsekwencje w obu przypadkach są takie same. Numer naszego natręta już nigdy nie wyświetli nam się na ekranie telefonu jako połączenie przychodzące. Innymi słowy przestaniemy już otrzymywać połączenia od tego numeru. Za każdym razem, kiedy ktoś będzie z niego dzwonił, zostanie automatycznie odrzucony przez nasz telefon. Co więcej, nie będzie śladu w historii połączeń. Oczywiście, w każdej chwili możemy zmienić zdanie i odblokować dany numer.

Jak zablokować niechciany numer telefonu – instrukcja

W zależności od systemu operacyjnego proces może się nieznacznie różnić, ale zawsze jest on dość prosty i intuicyjny.

Blokowanie numeru na telefonie z Androidem

  1. Wchodzimy w spis połączeń
  2. Wybieramy właściwy numer z listy, poprzez opcję „Wybierz”  lub klikając wchodząc w szczegóły połączenia
  3. Wybieramy opcję „Dodaj do blokowanych” lub „Blokuj”

Blokowanie numeru na telefonie z iOS

  1. Wchodzimy w spis połączeń
  2. Wybieramy niechciany numer poprzez kliknięcie w ikonkę „i” i wchodząc w szczegóły połączenia
  3. Na samym dole klikamy opcje „Blokuj tę osobę”

Tym szybkim sposobem pozbędziemy się problemów z niechcianymi połączeniami, przestaniemy nieustannie wyciszać telefon lub podrywać się na dźwięk dzwonka bez powodu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj