Ciekawostki technologiczne Facebook

Facebook sprawdzi czy przeczytałeś artykuł przed jego udostępnieniem

Pinterest LinkedIn Tumblr

Największy serwis społecznościowy rozpoczyna walkę z rozprzestrzenianiem się nieprawdziwych informacji. Chodzi o tak zwane „fake newsy”, które bardzo szybko rozprzestrzeniają się na platformie. Facebook rozpoczął testy nowej funkcjonalności.

Wiele osób na platformie udostępnia różne linki tylko dlatego, że w podglądzie informacji znajduje się kontrowersyjny tytuł. Często takimi udostępnianymi treściami są te, które nie mają wiele wspólnego z prawdą.

Od wczoraj firma uruchomiła testy, które mają skłonić użytkowników do zapoznania się z udostępnianą informacją na portalu. Jeżeli ktoś będzie chciał udostępnić jakiś artykuł (link) nie klikając w niego, to pojawi się zachęta do zapoznania się z nim przed udostępnieniem. Oczywiście Facebook nie zablokuje udostępniania całkowicie. Dalej będzie można udostępnić od razu. Tego typu „zachęta” ma być uświadomieniem, że udostępniasz coś bez czytania.

Muszę przyznać, że to dobry pomysł. Może on realnie sprawić, że ilość udostępnianych bzdur lub jak kto woli – nieprawdziwych informacji, zmaleje.

Facebook nie jest pierwszy pod względem tego rozwiązania. Od marca podobny mechanizm stosuje już Twitter.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj