Ciekawostki technologiczne Zdrowie

Apple AirPods jako urządzenie medyczne? Całkiem możliwe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dziennikarze The Wall Street Journal dotarli do informacji, jakoby firma Apple miałaby pracować nad wersją AirPods z funkcjami medycznymi. Jakie parametry będą mierzyć słuchawki?

AirPods jako termometr?

The Wall Street Journal sugeruje, że słuchawki Apple będą mogły mierzyć temperaturę ciała. Miałby by ona być mierzona z wnętrza ucha. Jest też informacja, że AirPods będą mogły współpracować z czujnikiem temperatury w Apple Watch Series 8. Uważam, że tego typu funkcja wydaje się być naturalnym krokiem. Gdzie może być najlepsze miejsce do pomiaru temperatury jeśli nie ucho?

AirPods jako pajączek?

Myślicie, że temperatura to wszystko? Otóż nie. Słuchawki AirPods mają wykorzystywać czujniki ruchu do… monitorowania postawy użytkownika! Co więcej, słuchawki mają też informować taką osobę o złej sylwetce. Czyli wiecie, taka nowoczesna wersja pajączka. Nie wiem jak to będzie wyglądało w praktyce ale brzmi ciekawie. Pamiętajcie, że tego typu słuchawki (douszne) nosimy przez jakiś czas.

AirPods jako aparat słuchowy?

I tutaj robi się ciekawiej. Informacje zdobyte przez WSJ mówią też, że słuchawki mają pełnić funkcję aparatu słuchowego. Problem tutaj jest taki, że te słuchawki nie będą działać non-stop. Dlatego jeżeli Apple zdecyduje na wersję w ten segment, to AirPods mogą pomóc osobom z niedosłuchem. Warto tutaj dodać, że nie tak dawno słuchawki zostały wyposażone w funkcję „Conversation Boost”, która poprawia dźwięk i głośność podczas rozmowy z osobą na przeciwko.

Ile z tych informacji okaże się prawdziwych, dowiemy się na premierze nowej wersji AirPods.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj